09:30 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Kultuur
lühendatud link
Eurovision 2017 (26)
3363

Käesoleva aasta Eurovisioonil peab Venemaad esindama Julia Samoilova armastuslauluga

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Еuroopa Ringhäälingute Liit (EBU) leiab, et kõik lauljad tohivad Eurovisioonil osaleda, ja jälgib, et nende seas oleks ka Venemaa võistleja, teatas intervjuus Berliini ajalehele Tagesspiegel korralduskomitee esimees Frank-Dieter Freiling.

„Päris algusest peale oleme selgesti mõista andnud, et meie eeldame, et kõik lauluvõistluse eelvaliku läbinud lauljad peaksid saama osaleda. Kui aga otsus sissesõidukeelust Venemaa võistluskandidaadile jääb jõusse, püüab EBU omalt poolt tagada, et Venemaa saaks siiski osaleda," ütles Freiling, edastas RIA Novosti.

Ta lisas, et asjaomast ametlikku teavitust ei ole Ukraina võimudelt senini tulnud. Korralduskomitee esimees kommenteris ka kuuldusi Venemaa uuest võistluskandidaadist. „Oodakem nüüd ära, et Ukraina langetaks selles suhtes lõpliku otsuse," lausus Freiling, nentides, et seejärel asutakse arutama edasiste sammude üle.

Samas märkis Freiling, et veel enne seda, kui Ukraina Venemaa kandidaadi suhtes otsuse langetas, ei olnud Moskva, erinevalt teistest, endale majutuskohti broneerinud. „Venemaa peab omalt poolt selgesti märku andma, et osavõtuvõimalus sellisel kujul, nagu meie seda pakkuda saame, võetakse vastu," rõhutas Freiling.

Käesoleva aasta Eurovisioonil peab Venemaad esindama Julia Samoilova armastuslauluga „Flame Is Burning". Ukraina Julgeolekuteenistus keelas lauljataril Krimmis toimunud kontsertesinemise tõttu kolme aasta vältel Ukrainasse siseneda. Venemaa telekanal Pervõi Kanal avaldas kahetsust, et Ukrainal „ei ole jätkunud tervet mõistust paista tsiviliseerituna".

EBU tegi ettepaneku korraldada Samoilova esinemisest satelliidiülekanne, kuid Venemaa telekanal ütles sellest ära, kuna see on vastuolus lauluvõistluse ideega, kus kindlaksmääratud reegliks on otseülekanne elavast esitusest pealaval. Hiljem teatas Ukraina asepeaminister Vjatšeslav Kirilenko, et Kiievis ollakse valmis Venemaa esindajat Eurovisioonil vastu võtma, kuid ainult sel juhul, kui Julia Samoilova asemel osaleb võistlusel keegi teine, kellel ei ole probleeme Ukraina seadusandlusega.

Teema:
Eurovision 2017 (26)
Tagid:
Eurovisioon, EBU, Julia Samoilova, Kiiev

Peamised teemad