12:47 30. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Kultuur
lühendatud link
2234

7.-9. aprillil tähistatakse Tartus poola kultuuri päevi, minifestivali programmis leidub loenguid, töötubasid ja mitmekesiseid tegevusi nii suurtele kui väikestele huvilistele

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Loengutes saab teada, mis teeb poola lihavõttetraditsioonid eriliseks, kuhu Poolas kindlasti reisima peaks ja millised ebausukombed on poola kultuuris enim levinud, vahendas Tartu ülikool oma kodulehel.

Ярмарка образования Учись в Тарту!
© Sputnik / Вадим Анцупов

Töötubades saab õppida poola rahvatantse ja —laule, valmistada pelmeene ja värvida pühademune. Paljud üritused on kõigile huvilistele tasuta ning tänu koostööle Genialistide Klubi ja Tartu Mänguasjamuuseumiga leiab nädalavahetuse programmist ka mitu kogupereüritust. 

Poola päevade eestvedajaks TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledžis on poola keele ja kultuuri külalislektor Joanna Dagmara Dobosz, kes tegutseb Tartu ülikoolis juba aastast 2014. Kuigi poola keelel on üsna keeruline hääldus ja selle grammatikat peetakse üheks kõige keerulisemaks terves maailmas, leidub igal aastal ligikaudu 30 õppijat, kes on valmis väljakutse vastu võtma.

Lisaks Doboszile toovad poola kultuuri päevade loengud, töötoad ja muud tegevused huvilisteni ka külalislektorid Sileesia ülikoolist ning Tartu poola kogukonna liikmed. Poola keele lektori sõnul on kõik korraldajad väga pühendunud ning kuna kõik on ka kirglikud eesti kultuuri austajad, on ootusärevus kogemusi jagada väga suur: „Me ei jõua ära oodata, mil saame laulda omi laule ja tuua lauale meie kodudest pärit toidud! Meil on palju rääkida ja loodame, et tuleb palju kuulajaid, kellega koos seda kõike jagada ja kogeda!"

Poola päevade programmi leiad ürituse kodulehelt ning Facebookist.

Tagid:
traditsioon, töötuba, loeng, minifestival, kultuur, , Poola, Tartu

Peamised teemad