01:40 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
4810

Tänavu tähistatakse Pärnu päeva ehk Pärnu 766. sünnipäeva 8. aprillil

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Juba traditsiooniliselt on linnaelanikele ja ka külalistele mõeldud päev täis erinevaid sündmusi ning pakub aktiivseid tegevusi kogu perele, tetab Pärnu linnavalitsus oma kodulehel.

President Kaljulaid külastas Pärnu- ja Raplamaad
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Pärnu päeval on kõigil võimalus tutvuda kodulinna ajalooga, võtta osa jalgrattakruiisist ja fotoorienteerumisest ning päeva lõpetuseks nautida Pärnu Linnaorkestri kontserti "MEIE".

Kell 12.00-15.00 teeb Martensi väljakult otseülekande Tre Raadio. Hea ja paremaga on kohal ka Hea Toidu Festival — Grillfest ja Pärnumaa Toiduvõrgustik OTT (Otse Tootjalt Tarbijale).

Pärnu linna põhikoolides toimuvad lahtiste uste tunnid, kus tulevastel õpilastel, nende peredel ja kooli sõpradel on võimalik tutvuda koolimajadega, põigata sisse klassiruumidesse ja kohtuda tulevaste õpetajatega.

Aastate jooksul on üheks populaarsemaks tegevuseks Pärnu päeval saanud fotoorienteerumine jalgratastel. Orienteerumine ei ole kiiruse peale, iga seltskond võib enda jaoks valida sobivaima aja ja tempo. "Oodatud on nii suured kui ka väikeseid huvilised! Orienteerumiskaarte jagatakse Linnakodaniku Majast alates kell 11.00 ja Pärnu Keskraamatukogust kell 10.00-15.00," seisab teates.

Lisaks toimub Pärnu päeval ka vinüülipidu kohvikus Versus ja raamatu „Pärnu öömajad ehk perekond Padi puhkamas" esitlus restoranis Embecke.

Pärnu päeval jätkatakse ilusa traditsiooniga. Raekojas linnapea Romek Kosenkranius annab üle 2017. aasta Pärnu linna teenetemärgid kümnele inimesele, kes on andnud oma tööga suure panuse linna elu edendamiseks. Üritus on kutsetega. 

Ilusa punkti päevale paneb Pärnu Linnaorkestri ja erinevate solistide kontsert „MEIE," kus esitlusele tulevad P. Uusbergi, E. Tambergi, J. Räätsa ja E. Tubina teosed. Kontsert algab kell 19.00 Pärnu Konsterdimajas.

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil mil tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal korraldati Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just sellel pühal, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad von Mandern välja linnale tema privileegid.

Tagid:
üritused, sünnipäev, traditsioon, Pärnu päev, Pärnu

Peamised teemad