00:08 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Kultuur
lühendatud link
Talendishow "Oled super!" (26)
22991

Kohtla-Järve linnajuhid õnnitlesid sellest linnast pärit Igor Leskovi eduka esinemise eest rahvusvahelise noorte talentide konkursi „Oled super!" esimeses voorus ja eraldasid talle toetusena edasiseks projektis osalemiseks 500 eurot

ТАLLINN, 7. aprill — Sputnik, Jevgeni Ašihmin. Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadiojaama Sputnik ühisprojekt "Oled Super!" on pakkunud vanemliku hooleta jäänud andekatele lastele mitmetest riikidest võimaluse ennast laval väljendada.

Üks sellest rahvusvahelisest lauluvõistlusest osavõtja on Kohtla-Nõmme alevi lastekodu kasvandik, Kohtla-Järvelt pärit Igor Leskov.

Nimetatud hoolekandeasutuse direktor Riho Kagur ja Leskov said kutsutud Kohtla-Järve haridus- ja kultuuriküsimustega tegeleva aselinnapea Niina Aleksejeva vastuvõtule. Külalistele teatati, et aselinnapea ja sotsiaalteenistuse lastekaitse vanemspetsialist Aljona Kazakova taotlus on pälvinud toetuse linnavolikogu kultuuri- ja hariduskomisjonilt, mille alusel otsustati eraldada linna eelarvest 500 eurot Leskovi rahvusvahelisel konkursil osalemise jätkamiseks.

Kaevuritelinn hoolitseb tuleviku eest

Aselinnapea märkis, et linn ei saanud jääda Leskovi edusammude suhtes ükskõikseks ja on rõõmustav, et linnavolikogu komisjon toetas mõtet osutada noorele lauljale materiaalset abi. Aleksejeva rõhutab ühtlasi, et Kohtla-Järvel on paika pandud noorte talentide toetamise süsteem.

Linnas tegutseb kolm kohalikust eelarvest rahastatud huvikunstikooli, kus kunstialadega tegeleb ligikaudu poolteist tuhat koolilast. Paljud neist on ülelinnaliste, vabariiklike ja rahvusvaheliste konkursside laureaadid.

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Valentina Kutuzova lisas öeldule, et linn toetab oma võimaluste piirides mitte ainult munitsipaalkoolide õpilasi, vaid ka Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži üliõpilasi. Kutuzova sõnul on linn huvitatud sellest, et noored talendid õpiksid, omandaksid perspektiivikaid erialasid ja jääksid kodulinna.

Kohtla-Nõmme lastekodu direktor Riho Kangur ütles vestluses portaaliga Sputnik Eesti, et Igor Lerskovi sünnilinna tähelepanu kujutab endast mitte üksnes materiaalset, vaid ka moraalset tuge.

„Selline tähelepanu on noormehele innustav, ta mõistab, et tema kõrval on inimesed, kes on elavalt huvitatud tema edusammudest," ütles ta.

Kangur märkis, et kohtumisel linnavalitsuses oli väga meeldiv kuulda sooje toetussõnu aselinnapea suust. Ning ta ei kahtle, et kogu linn ning Eestima soovib Leskovile edu tema loomingus.

Игорь Лесков, старший специалист по защите детей социальной службы  Кохтла-Ярвеской горуправы Алена Казакова и Рихо Кангур
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Igor Leskov, lastekaitse vanemspetsialist Aljona Kazakova ja Kohtla-Nõmme lastekodu direktor Riho Kangur

Leskovile soovitakse võidupärga

Kohtla-Järve linnavalitsuse sotsiaalteenistuse vanemspetsialist lastekaitse alal Aljona Kazakova aga kommenteeris sündmusi nii: „Igal inimesel peab olema unistus, mille poole ta püüdleb. Unistus — see on hingestatud pilt tulevikust, mis virgutab meie meeli, tahet ja tundeid, annab alati vajalikku jõudu, et oma plaanid teoks teha. Unistusel on suur jõud ja see võimaldab inimesel edasi liikuda."

Ta tuletas meelde, et Igori unistuseks on pühenduda muusikale. Kazakova meelest on Leskov projektis „Oled super!" osalemise vältel muutunud, saavutanud enesekindluse, on tekkinud sära silmadesse ja stiimul edasiarenemiseks. Nagu Kazakova nentis, on Kohtla-Järvel palju andekaid noori ja ta loodab, et Igor Leskov kujuneb neile eeskujuks. Tema tahe, anne ja sihikindlus väärivad lugupidamist, leiab spetsialist. Ta lisas, et kõik südamesoovid on võimalik ellu viia, tarvis on vaid väga tahta, otsida selleks erinevaid teid ja võimalusi ning mitte häbeneda küsida nõu ja abi vanematelt ja kogenumatelt.

„Unistused täituvad, Igor Leskov on selle eredaks näiteks. Me kõik elame Igorile kaasa, hoiame pöialt ja soovime talle võitu!" kinnitas Kazakova.

Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakub esinemisvõimalust vanemate hoolitsuseta jäänud andekatele lastele. Konkursil osalevad lapsed Venemaalt ja postnõukogude ala riikidest. Sputnik otsis noori talente Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Georgias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Moldovas, Eestis ja Lõuna-Osseetias.

Lauluvõistlusel Eestit esindav Igor Leskov pääses telešõu teise vooru. Ta esitas laval kaveri Dima Bilani laulust "Kell" (v.k. — «Часы»), pakkudes žüriile meeldiva üllatuse oma erilise hääletämbriga. Eestist pärit Igor Leskovi edusamme projektis „Oled super!" on võimalik jälgida portaali Sputnik Eesti erirubriigis ja sotsiaalvõrgustikes.

Portaalis Sputnik Eesti alanud veebihääletusel saab igaüks anda oma hääle Igori toetuseks. Suurima häältearvu kogunud ning esikolmikusse pääsenud osavõtjad SRÜ ja Balti riikidest saavad võimaluse esineda raadiojaama Sputnik raadiosaadetes, rääkida seal oma etteastest lauluvõistlusel ning laulda eetris üks oma lemmikpaladest.

 

Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)
Tagid:
õnnitlus, toetus, linnavalitsus, Oled super, Riho Kangur, Igor Leskov, Kohtla-Nõmme, Kohtla-Järve

Peamised teemad