10:41 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Kultuur
lühendatud link
3911

Teisipäeval, 18. aprillil kell 15 avab Eesti Muinsuskaitse Selts iga-aastase muinsuskaitsekuu

TALLINN, 18. aprill — Sputnik. Laste ja noorte kultuuri aastal toimub muinsuskaitsekuu pidulik avamine Eesti Lastekirjanduse Keskuses Pikk tänav 73. Kuu avab Riigikogu ase-esimees Enn Eesmaa, esinevad Tallinna Reaalkooli kooristuudio mudilased.

Muinsuskaitsekuu avamisel tunnustab Eesti Muinsuskaitse Selts teenetemedalitega tegusaid vabatahtlikke, kes aega ja jõudu säästmata on kaasa aidanud Eesti kultuuripärandi hoidmisele ja kaitsmisele, teatab Eesti Muinsuskaitse Selts oma Facebooki lehel.


Paraku tuleb õppida ka tehtud vigadest ning seetõttu annab EMS välja ka Karuteene medali. Karuteene medali asutas Eesti Muinsuskaitse Selts 1997. aastal tõstmaks esile isikuid, organisatsioone ja institutsioone, kes pärandkultuuri väärtustava avalikkuse arvates on tekitanud suurt kahju Eesti ainelise kultuuri mälestistele, ajaloolistele traditsioonidele ning institutsioonidele. Karuteene kandidaate leidmiseks pöördus EMS avalikkuse poole, seisab postituses.

Tõstmaks esile muinsuskaitseteaduse ja igapäevaelu seoseid asutas Eesti Muinsuskaitse Selts 2016. aastal uue auhinna: Tullio Ilometsa muinsuskaitseauhinna. Kuu avamisel tutvustab EMS esimees Peep Pillak auhinnale kandideerimise tingimusi.

Käima läheb ka rahvusvaheline noorte muinsuskaitsealane fotovõistlus. Osaleda saavad kuni 20 aastased noored, kel huvi ajaloo, pärandi ja elukeskkonna vastu laiemalt. Fotosid ootab EMS kuni 10. juunini.

Muinsuskaitsekuu jooksul toimub mälestisi ja kultuuriloolisi paiku tutvustavaid ringsõite, heakorratalguid, muinsuskaitseteemalisi seminare, praktilisi töötube, näitusi ja filmiõhtuid. Kuu kava täieneb jooksvalt.

Muinsuskaitsekuu, mis on suurim ja kõige rahvarohkem kodanikualgatusel toimuv Eesti ajaloo- ja kultuuripärandit tutvustav ettevõtmine, toimub igal kevadel alates 1985. aastast. Eesti oma algatus — Muinsuskaitsekuu — algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval 18. aprillil ja kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail.

Muinsuskaitsekuu läbiviimisel teeb Eesti Muinsuskaitse Selts koostööd riigiasutuste ja kohalike omavalitustega, eraettevõtete ning arvukate vabatahtlikega.

Muinsuskaitsekuu kavaga saab tutvuda Eesti Muinsuskaitse Seltsi kodulehel või Facebookis:

Tagid:
kaitse, ajalugu, lapsed, kultuur, muisuskaitsekuu, Eesti Muinsuskaitse Selts, Enn Eesmaa, Eesti

Peamised teemad