06:08 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Igor Leskov saab oma helisalvestusstuudio

Igor Leskov saab oma helisalvestusstuudio

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
Talendishow "Oled super!" (25)
10350

Laulušõu „Oled super!“ osavõtjana Eestit esindanud Igor Leskov saab endale Kohtla-Nõmme Rahvamaja ruumidesse oma väikese stuudio ning kaks muusikaõpetajat – kitarriõpetaja ja laulupedagoogi

ТАLLINN, 19. aprill — Sputnik, Andrei Petrov. Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandik Igor Leskov jõudis edukalt lauluvõistluse „Oled super!" teise vooru, kui oli esitanud kaveri Dima Bilani laulust „Kell", ja sai kõigilt žüriiliikmetelt „rohelise tule".

Igor on lauluharrastaja, kes hakkas sellega lauluõpetaja käe all tegelema alles 2016. aasta septembris. Tema tugev ja ilus hääl on looduse kingitus, mis justnagu teemant vajab veel lihvimist, leiab Kohtla-Nõmme Rahvamaja juhataja Jüri Link. Ta lausus Eesti Sputnikule, et nende asutus kavatseb pakkuda andekale eesti lauljale võimaluse sisustada rahvamaja ruumides väike helistuudio oma laulude salvestamiseks.

„Mulle tundub, et maailm on tema jaoks aina enam ja enam avanemas, ja mida rohkem ta teada saab, seda paremini mõistab, et ta ei tea veel paljutki. Vahest ei ole ta veel otsustanud, kelleks ta muusikas rohkem saada tahab — kas lauljaks või heliloojaks, eks näis," lausus Link.

Lisaks helisalvestusstuudiole kidlustab Kohtla-Nõmme Rahvamaja noormehe tasuta kitarriõpetajaga ja lauluõpetajaga. „Kitarritunde hakkan andma talle ise — ma tegelen õpetamisega juba üle kümne aasta. Ja lisaks oleme lastekodu direktori Riho Kanguriga rääkinud sellest, et Igoril ei ole praegu vokaalpedagoogi, ming otsustasime kiiremas korras selle inimese leida. Selleks saab rahvamaja töötaja Jelena Russakova, kellega ma võiksin ka kokku leppida, et Igori harjutustunnid oleksid täiesti tasuta," ütles Jüri Link.

Kohtla-Järvelinn õnnitles telešõus „Oled super!“ osalevat Igor Leskovi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Link on kindel, et Igor pääses lauluvõistluse „Oled super!" teise vooru mitte lihtsalt niisama, ja näeb oma missiooni selles, et aidata noorel lauljal oma andeid ka edasi arendada. Leskov on jõudnud käia ühes kitarritunnis ning Link sõnas, et Igoril on juba olemas mõningane aluspõhi, tänu millele ta haarab õpitavat lennult.

„Tavaliselt ei anna ma tundi kauem kui tund aega, aga Igoriga töötasime esimesel korral kaks tundi — ja see oli ülimalt huvitav," tunnistas ta. Linki sõnul on Leskov väga positiivselt meelestatud ja koos muusikaga õpib mõnuga ka teisi asju, nagu näiteks helitehnikaga töötamise aluseid.

Hääletame Igori kasuks!

Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakub esinemisvõimalust vanemate hoolitsuseta jäänud andekatele lastele. Konkursil osalevad lapsed Venemaalt ja postnõukogude ala riikidest. Sputnik otsis noori talente Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Georgias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Moldovas, Eestis ja Lõuna-Osseetias.

Lauluvõistlusel Eestit esindav Igor Leskov pääses telešõu teise vooru. Ta esitas laval kaveri Dima Bilani laulust "Kell" (v.k. — «Часы»), pakkudes žüriile meeldiva üllatuse oma erilise hääletämbriga. Leskovi edusamme projektis „Oled super!" on võimalik jälgida portaali Sputnik Eesti erirubriigis ja sotsiaalvõrgustikes.

Portaalis Sputnik Eesti alanud veebihääletusel saab igaüks anda oma hääle Igori toetuseks. Suurima häältearvu kogunud ning esikolmikusse pääsenud osavõtjad saavad võimaluse esineda raadiojaama Sputnik raadiosaadetes, rääkida seal oma etteastest lauluvõistlusel ning laulda eetris üks oma lemmikpaladest.

Teema:
Talendishow "Oled super!" (25)
Tagid:
helisalvestusstuudio, õpetajad, laulja, Oled super, NTV, Sputnik, Jüri Link, Riho Kangur, Igor Leskov, Kohtla-Nõmme, Eesti, Venemaa

Peamised teemad