23:43 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Kultuur
lühendatud link
2911

Liibanonis UNIFIL rahuvalveoperatsioonil teenivatele Eesti kaitseväelastele lõppes veteranipäev paljuoodatud kontsertiga, kui pühapäeva õhtul esines nende koduüksuseks olevas Iiri-Soome pataljonis Elina Born Band

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Kontsert oli viimase nädala jooksul toimunud erinevate veteranipäeva auks korraldatud üritustele vääriliseks lõpuakordiks, vahendas Kaitseväe peastaap.

„Võib julgelt öelda, et kunagi varem pole meil sellist esinemist olnud, kus inimesed nii kõvasti tantsivad, et lava hakkab jalge all kõikuma. Meie bändil oli suur au Liibanonis esineda ja meil on väga hea meel, et suutsime panna pataljoni eri riikidest pärit inimesed ühiselt lõbutsema," ütles Elina Born.

Kontsertil esitas Elina oma tuntumaid lugusid, millele rahuvalvajatest publik kiiresti kaasa elama hakkas ning isegi esinemises kaasa lõi. „Kuna Liibanonis Stig Rästat kaasas ei olnud, polnud me päris kindlad, kas eurolugu „Goodbye to Yesterday" esitada saame, aga õnneks leidsime iirlaste seast kiiresti duetipartneri, kes hädast välja aitas, ütles Elina.

Elina Born viibib Liibanonis alates eelmise nädala kolmapäevast. Külaskäigu ajal on tutvutud nii Eesti sõdurite elamistingimuste ja varustusega, ÜRO baaside UNP 2-45 ja UNP 6-50-ga ning käidi eestlastega ühiselt patrullis. Samuti anti esmaspäeval väike kontsert Iiri-Soome pataljoni vastutusalas asuvas Ain Ebeli küla koolis.

Möödunud aasta novembri lõpus Liibanoni saabunud Eesti kontingent teenib ÜRO rahuvalveoperatsioonil UNIFIL Lõuna-Liibanonis Iiri-Soome pataljoni koosseisus. Lisaks teenib üks Eesti staabiohvitser UNIFIL peakorteris Naqouras.

Eesti rahuvalvajate ülesanne on teostada oma vastutusalas jalgsi- ja motoriseeritud patrulle nii öösel kui päeval, mehitada vaatlusposte ning täita teisi rahuvalvealaseid ülesandeid. Muu hulgas teostab Eesti üksus patrulle ka vahetult Iisraeli ja Liibanoni eraldaval niinimetatud sinisel joonel.

Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ligi 40 kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab jalaväerühm ESTPLA-22. Jalaväerühm on komplekteeritud peamiselt Scoutspataljoni staabi- ja tagalakompanii baasil. Praegune üksus on järjekorras viies eestlaste kontingent Liibanonis.

Tagid:
bänd, kontsert, veteranipäev, kaitsevägi, UNIFIL, Elina Born, Liibanon

Peamised teemad