09:18 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Kultuur
lühendatud link
2811

Tallinna päeval, 15. mail toimub esmakordselt Tallinna linna tantsupidu - kahel etendusel pealkirjaga „Linnalend" tantsib üle 1600 lapse, noore ja täiskasvanu rohkem kui sajast Tallinna tantsurühmast

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. Üritus toimub Tondiraba Jäähallis. Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul tekkis idee korraldada tantsupidu Tallinna tantsurühmadele juba mõni aeg tagasi. „Tallinna rahvatantsijatel pole oma pidu varem olnud, kuid soov kokku tulla, tantsida ja oma kunsti publikule näidata on olnud juba ammu. Väga edukaks osutunud Tallinna laulupäevade eeskujul toimub sel aastal Tallinna päeval ka tantsijatele oma pidu," sõnas Härm. 

"Toimumiskohaks valisime Tondiraba Jäähalli, mis mahutab nii suurt hulka esinejaid kui ka publikut ning kus pidu saab toimuda iga ilmaga," lisas Härm.

Esimene Tallinna tantsupidu jutustab loo pealinna lastest, noortest ja täiskasvanutest, meie tegemistest neljal aastaajal. Tantsitakse läbi erinevate linnaosade, läbi parkide kõrghoonete ja puumajade vahele, mööda mägesid mere äärde ja linna südamesse. Linnulennul üle Tallinna tantsib rohkem kui 1600 tallinlast 100st rahvatantsurühmast.

Kell 15.00 algav etendus on reserveeritud Tallinna koolide õpilastele. Kell 19.00 algavale etendusele oodatakse kõiki huvilisi. Etendus on ilma vaheajata ja kestab 1,5 tundi. Piletid hinnaga 2€ on müügil Piletilevis.

Tantsupidu toimub Tallinna Kultuuriameti, Tallinna Rahvatantsujuhtide Seltsi ja Eesti Rahvatantsu ning Rahvamuusika Seltsi koostöös. Tantsupeo kunstiline juht on Elo Unt.

Tagid:
tants, Linnalend, Tallinna tantsupidu, Tallinna päev, Tallinna kultuuriamet, Tondiraba jäähall, Aini Härm, Tallinn

Peamised teemad