11:23 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Moskva kunstnik on leidnud originaalse viisi vabastada autoomanikud süümepiinadest

Porist tanki pole lahinguväljal näha

CC0 / djanower
Kultuur
lühendatud link
5750

Kunstnik muudab pesemata autod kunstiteosteks

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Moskva kunstnik on leidnud originaalse viisi vabastada autoomanikud, kelle sõidukid pole ammu pesulat näinud, süümepiinadest. Mida porisem, seda parem „lõuend", on illustreerija Nikita Golubev veendunud. Iseõppinud kunstnik loob autodele tõelisi kunstiteoseid. Dirty Art ehk „porikunst" on talle juba menu toonud. Nikitast tehakse fotoreportaaže ja teda kutsutakse populaarsetesse telesaadetesse, vahendas RIA Novosti.

Oma esimesed autogräfitid tegi Golubev aprilli alguses. Sellest ajast peale on tema Instagrammi-kontole ilmunud üha uued „pildid". Kunstnik on kindel, et tema tööd ei tõsta mitte üksnes möödujate, vaid ka autoomanike tuju, kuna neil tekib ju respektaabel põhjus ka edaspidi oma autod pesemata jätta. Nüüd võib etteheiteid hooletuse suhtes otsemaid pareerida argumendiga, et „ma olen tänavakunsti austaja".

 

#morningexercises #dustbrushing #instaart #newtecnique #owl

A post shared by Nikita Golubev (@proboynick) on Mar 31, 2017 at 1:00am PDT

 

Nagu praktika näitab, reageerivad Golubevi poolt kaunistatud autode omanikud muudatustele oma sõiduriistade väljanägemises tõesti valdavalt positiivselt. Nii läks üks autoomanik, kelle sõidukile tekkis üks esimesi Golubevi joonistusi — öökull —, kunstniku jutule. Mees palus kunstnikul joonistada samasugune pilt, aga juba värvidega. Nikita kavatseb asja kallale asuda siis, kui ilmad soojenevad.

 

 

Mida ka ei mõtleks need, kes tavatsevad autodele kirjutada triviaalse „Pese mind!", nõuab pori sisse joonistamine suurt täpsust ega luba eksida, ülearust maha kustutada, pori tagasi ju enam ei saa. Golubev loob oma teoseid kinnastatud kätega, kasutades vahel ka maalipintsleid peenemate detailide väljajoonistamiseks. Ühe töö peale kulub tal keskeltläbi pool tundi. Palju rohkem võtab aga aega „kvaliteetse" poriga autode leidmine. Kunstniku sõnul sobivad tema vajadusteks kõige paremini kaubikute tagauksed.

 

 

Järjekordse lõuendi otsinguile on Golubev siirdunud varahommikul, et rahulikult töötada, kuni auto omanik ei ole õue tulnud. Erialast haridust omamata toetub kunstnik inspiratsioonile. Kõige sagedamini on tema joonistuste kangelasteks eksootilised loomad. Oma taiesed signeerib Golubev pseudonüümiga Proboynik (Läbistaja) — kuigi tema teoste eluiga jääb lühikeseks, elab autori kuulsus edasi fotodel ja videotes sotsiaalvõrgustikes.

 

 

Tagid:
Dirty Art, porikunst, pori, auto, Golubev, autoomanik, kunstnik

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  6
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26