11:31 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Laura ja Koit, Verona

Eurovisiooni fännklubid hääletasid Eesti viiendale kohale

© Фото: Kalle Veesaar / Moonwalk
Kultuur
lühendatud link
Eurovision 2017 (26)
2630

Rahvusvahelise Eurovisiooni lauluvõistluse fännklubi OGAE (Organisation générale des Amateurs de l'Eurovision) avaldas tänavused punktid ning Eesti on hääletuse järgi viiendal kohal

TALLINN, 1. mai — Sputnik. OGAE edetabel näitab 44 Eurovisiooni fännklubi hääletustulemusi.

Ajalugu on näidanud, et OGAE edetabel ei ühti alati Eurovisiooni lõpptulemusega, kuid näitab suunda, milliseks võib lauluvõistluse edetabel kujuneda, vahendas ERR.

Esimese koha ennustab OAGE Itaaliale (497 punkti), teisel kohal on Belgia (335 punkti), kolmandal aga Rootsi (308 punkti). Eestile anti 242 punkti ja 5. koht. Kahe punktiga asub viimasel kohal Tšehhi.

Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad 9. ja 11. mail ning finaal 13. mail. Eesti osaleb teises poolfinaalis eelviimasena.

Venemaa jääb tänavu Eurovisionist kõrvale. Ukraina keelas Julia Samoiloval kolm aastat riiki siseneda, sest lauljanna esines aasta tagasi Krimmis. EBU on Venemaale välja pakkunud kaks võimalust, misläbi oleks riigil võimalik Eurovisionil osaleda. Esimeseks neist pakuti võimalust osaleda sateliitpildi vahendusel, teiseks paluti leida teine artist. Pervõi Kanal lükkas mõlemad ettepanekud tagasi ja teatas, et nad ei kavatse ka 2017. aasta Eurovisioni lauluvõistlust üle kanda.

Teema:
Eurovision 2017 (26)
Tagid:
fännklubi, Eurovision, Laura, Koit Toome, Verona

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26