04:57 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Laupäeval peetakse Tartu kesklinnas kevadlaata, illustratiivne foto

Tartus toimub traditsiooniline kevadlaat

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
1710

Laupäeval, 6. mail kell 10-17 toimub Tartu kesklinnas traditsiooniline kevadlaat, mida korraldatakse juba 17. korda

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Laadal kaubeldakse eestimaise toidu- ja talukaubaga, rikkalikult pakutakse käsitööd — kudumeid, puidust esemeid, punutisi, disainitooteid, mahekosmeetikat, ehteid, kaltsunukke, keraamikat jm. Raekoja platsil ja Küüni tänaval on väljas ligi 400 kauplejat, teatab Tartu linnavalitsus.

Lauluväljakule kerkib Eesti Toidumess, illustratiivne foto
© Sputnik / Елена Чепинога

Laadale on registreerunud rohkelt istikute, seemnete, sibulate ja muu kevadise aiakraami müüjaid. Suures valikus on müügil sinki, suitsuliha ja —kala, väiketootjate juustusid, kevadist köögivilja, värsket hapukurki ja mett. Maiasmokkadele on saadaval laadamaiustused ning käsitööjäätis.

Raekoja platsile püstitatud laval kestab kuni kella 16-ni kultuuriprogramm. Kevadlaadal pakuvad meelelahutust Eesti laulu populaarne finalist Ariadne, hoogsad ja lõbusad lõõtsarütmid ansamblilt Lõõtsavägilased, Error ja Shate tantsukooli õpilased ning tantsustuudiote Ciara ja Carol noored tantsijad. Laadameelolu aitavad luua tänavamuusikud mitmes erinevas paigas.

Meelelahutusprogramm laval:

11.00 Error tantsukool
12.00 Eesti laulu finalist Ariadne
12.30 Ciara ja Carol tantsustuudiod
13.00 ansambel Lõõtsavägilased
14.00 Shate tantsukool
15.00 ansambel Lõõtsavägilased

Tagid:
kauplejad, traditsioon, kevadlaat, kesklinn, Tartu

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27