03:49 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Kalamaja päevad on Eesti üks suurimaid asumifestivale

Täna on Tallinnas Kalamaja päev

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
2932

Sel nädalavahetusel toimuvad taas Kalamaja päevad. Sellega seoses on asumi mõned tänavad liiklusele suletud

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Laupäeval, 20. mail kella 7.00-st kuni kella 23.00-ni mootorsõidukite liiklusele suletud Kotzebue tänav Kopli tänava ristmike vahelisel alal ning Vana-Kalamaja tänav Kesk-Kalamaja ja Niine tänava vahelisel lõigul; pühapäeval, 21. mail kella 11.00-st kuni kella 16.00-ni on mootorsõidukite liiklusele suletud Soo tänav Põhja puiestee ja Vana-Kalamaja tänava vahelisel lõigul; tagatakse kohalike elanike ja ühistranspordi läbipääs, teatas Raepress.

Tänavafestival MTÜ peab tagama ala tähistamise liiklusmärkide ja liikluskorraldusvahenditega vastavalt kooskõlastatud liikluskorralduse skeemile, elanike ja asutuste juurdepääse liikluseks suletud piirkonda ning linnaelanike õigeaegse teavitamise liikluskorralduse muudatustest.

Hoia, mida armastad!
© Sputnik / Вадим Анцупов

Traditsiooniline asumifestival „Kalamaja päevad 2017" on üks mooduseid piirkonna elanikke lähendada, tuues nad tänavale meeldivalt aega veetma. Projekti peaeesmärk on Kalamaja elanikes kogukonnatunde suurendamine, et ühendada piirkonna elanikke hoolimata nende vanusest, soost, rahvusest või kultuurilisest taustast.

Kalamaja päevad on Eesti üks suurimaid asumifestivale, mis toimub juba üheksandat korda. Kalamaja päevade keskseks kogunemispaigaks on Vana- Kalamaja tänav, Kotzebue esine plats, Kalma sauna ümbrus (Vana-Kalamaja tänav).

Kotzebue esisele platsile paigaldatakse ajutine vabaõhulava. Pühapäeval toimuvad juba traditsiooniks saanud Kalamaja päevade hoovikohvikud. Vana-Kalamaja tänav ja Kotzebue plats on laiemaks festivalialaks, kus kohalikel elanikel on võimalus omavahel kaubelda ja suhelda ning kohalikel ettevõtjatel oma tooteid ja tegemisi tutvustada.

Toimub poliitiline debatt, lauatennise turniir ja traditsiooniline pika laua õhtusöök, avatud on fotokonkursi telk, noorteala, töötoad ja chilli-ala.

Tagid:
Kalamaja päevad 2017, festival, hoovikohvik, Kalma saun, asum, Kalamaja

Peamised teemad