20:56 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
5910

Maikuus avati Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonnas „Pillilaegas", kust saab tasuta laenata muusikainstrumente ja -tarvikuid

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Valikus on rahvapille (väikekandled, rahvakannel, parmupillid, jauram), erinevas mõõdus kitarre, viiuleid ja akordione, plokkflööte, ukulele, meloodika, digiklaver, mitmesuguseid löökpille ja Orffi pille, teatab Tallinna Keskraamatukogu oma kodulehel. 

Tarvikutest pakub „Pillilaegas" noodipulte, nende valgusteid ja metronoom-häälestajaid. Muusikaosakonna juhataja Kristi Veeberi sõnul on uue teenuse käivitamise eesmärgiks luua uusi musitseerimisvõimalusi ning pakkuda enamatele inimestele pillimängimisrõõmu.

„Muusikaga tegelemiseks ei ole kunagi hilja, see võib rikastada igaühe elu lastest eakateni. Isikliku muusikainstrumendi ostmine ei ole aga sageli majanduslikult jõukohane või otstarbekas. Nii pakumegi võimalust pilli vähemalt esialgu hoopis laenata. Lisaks harrastajatele on „Pillilaeka" sisu loodetavasti abiks ka muusikaõpetajatele ja huvitegevuste juhendajatele," leiab muusikaosakonna juhataja. 

"Pillilaekast" laenamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja. Korraga saab laenata kuni kaks pilli ja kuni kolm tarvikut. Laenutusperioodid varieeruvad vastavalt instrumentidele kahest nädalast kolme kuuni. Sõlmides raamatukoguga rändkoguteenuse lepingu, on asutustel võimalik laenata kuni kümme instrumenti 63 päevaks. Instrumentide nimekirja ja laenutustingimustega saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna veebilehel.

Lisaks laenutatavatele instrumentidele kuuluvad „Pillilaekasse" ka digiklaver ja digitrummid, mida saab mängida raamatukogus kohapeal.

„Pillilaegast" toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Tagid:
instrument, pill, laenutamine, muusika, Tallinna keskraamatukogu, Tallinn

Peamised teemad