10:30 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Kultuur
lühendatud link
Tallinna vanalinna päevad (14)
9241

Tallinnas 31. maist kuni 4. juunini toimuvate vanalinna päevade tihe programm pakub enam kui 400 sündmust

TALLINN, 23. mai — Sputnik. „Tänavu juba 36. korda korraldatav vanalinna kultuurinädal on Kesklinna valitsuse ja loodetavasti ka elanike jaoks vaieldamatu aasta tippsündmus," rõhutas Kesklinna vanem Taavi Pukk, vahendas Raepress. 

Pukk lisas: „Tihe ja kõrgetasemeline programm peaks vanalinna meelitama nii lähemalt kui kaugemalt saabuvaid külalisi. Seekordne kava pakub aga eriti palju kuulamist, vaatamist ja tegutsemist noortele, sest on ju vanalinna päevade teemaks „Noor vanalinn". Seega nooreneb järgmisest nädalast meie vanalinn tuntavalt!"

Pukk rõhutas, et programmis annavad samuti varasemast rohkem tooni noored tegijad. „Vanalinna koolide esinemised, mitmesugused noorteprojektid ja —foorum, õpilasfirmade laat ja tegevused spetsiaalsel noortealal," loetles linnaosa vanem ettevõtmisi. „Kuid tavapärasest rohkem on kavas ka väga tuntud nimedega artistide esinemisi. Kasvõi juba avakontsert, mida juhatab dirigent Tõnu Kaljuste."

Ühtekokku pakuvad vanalinna päevad sel aastal rohkem kui 400 kontserti, näitust, etendust, ringkäiku jpm. Täpne kava sisaldub trükises, mida saab tänasest tasuta võtta Tallinna turismiinfopunktist, linnavalitsuse või Kesklinna valitsuse infosaalist. Programmiga on võimalik tutvuda ka kodulehel.

Suurem osa sündmustest on külastajatele tasuta. Tasuliste ürituste piletid on müügil Piletilevis.

Alates 1982. aastast peetava festivaliga tähistatakse kauni suve algust. Hoovid, väljakud, tänavad ja kohvikud täituvad muusika, kunsti ja teatri ning teiste toredate tegevustega. Külalised saavad põigata vanalinna hoovidesse ja tutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga.

Teema:
Tallinna vanalinna päevad (14)
Tagid:
üritused, noored, kultuur, Vanalinna päevad, Taavi Pukk, vanalinn, Tallinn

Peamised teemad