18:21 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Suri legendaarne James Bondi näitleja Roger Moore

Suri legendaarne James Bondi osatäitja

© Sputnik / Андрей Стенин
Kultuur
lühendatud link
2401

End igaveseks James Bondina filmiajalukku kirjutanud Sir Roger Moore suri 89 aasta vanusena

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Moore'i näitleja pagasisse kuulub seitse James Bondi filmi, teiste hulgas näiteks "Live and Let Die" ja "The Spy Who Loved Me", vahendas ERR viitega BBC-le.

Mehe perekonna teatel suri Moore pärast lühikest, kuid vaprat võitlust vähiga. Näitleja suri Šveitsis, kuid maetakse enda soovil Monacosse.

Roger Moore oli kolmas näitleja, kes tuntud Briti salaagenti ekraanil kehastama asus.

Sir Roger George Moore oli Briti filminäitleja. Ta on mänginud seitsmes James Bondi filmis: "Ela ja lase teistel surra" (1973), "Mees kuldse relvaga" (1974), "Spioon, kes mind armastas" (1977), "Kuurakett" (1979), "Eriti salajane" (1981), "Octopussy" (1983), "007: Surma palge ees" (1985).

Enne Bondi rolli saamist oli tema karjääri ülemaailmseks läbimurdeks saanud aastal 1961 eetrisse läinud telesari "Pühak", kus ta kehastas peategelast Simon Templari. Sari "Pühak" jooksis kuus hooaega, mille vältel valmis 118 osa.

Pärast "Pühaku" lõppemist jõudis Roger Moore kaasa teha kahes filmis, enne kui ta uuesti telesse kutsuti, kus ta mängis koos Tony Curtisega kultuslikuks saanud sarjas "Kelmid ja pühakud" (1971/72), mida tehti kokku 24 osa. Lord Brett Sinclairi rolliga selles sarjas sai temast ka tolle aja kõrgeima palgaga televisiooninäitleja maailmas. (Allikas: Vikipeedia)

Tagid:
surmapäev, näitleja, legendaarne, spioon, kultuur, James Bond, Roger Moore, Suurbritannia

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56