10:20 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Kultuur
lühendatud link
36262

Filmi „Rohelised kõutsid", mille võtted toimuvad Tallinna tänavail juba mitmendat päeva, produtsent Jekaterina Monastõrskaja jutustas portaalile Sputnik Eesti, kuidas tal õnnestus kaasata filmi kuulsaid näitlejaid

TALLINN, 23. mai — Sputnik. „Rohelised kõutsid" on filmi tööpealkiri, mis kahtlemata võib võtete lõpuks muutuda, olenevalt juba sellest, kuidas režissöör ja stsenaariumi autor Andres Puustusmaa otsustab.

Режиссер фильма Андрес Пуустусмаа
© Фото : Ирина Тихомирова
Filmi režissöör ja stsenaariumi autor Andres Puustusmaa

Tulevase filmi peaosades mängivad nii eesti kui vene näitlejad: Tõnu Kark, Sergei Makovetski, Mait Malmsten, Kirill Käro, Ülle Kaljuste ja teised. Operaator-lavastaja on Pavel Jemelin.

Kas Eesti filmitootja Leo Production, kes on selle filmi valmimise peakorraldajaks, on uus nimi filmitööstuses?

See on uus, noor filmitootmisettevõte. „Rohelised kõutsid" on selle filmitootja esimene täispikk mängufilm.

Filmis on hõivatud nimekad näitlejad, sealhulgas Sergei Makovetski, kuidas teil õnnestus neid võtetes osalema meelitada?

See oli väga lihtne, meil ei tulnudki Makovetskit väga veenda. Kui Sergei oli stsenaariumi läbi lugenud ja oma tegelaskujusse lausa armunud, kiirustas ta ise meid tagant võtetega pihta hakkama.

Loomulikult on sellisel näitlejal väga tihe töö- ja muude projektidega seotud ajagraafik, seetõttu sätime meie oma võtted tema võimaluste järgi.

Актер Cергей Маковецкий
© Фото : Ирина Тихомирова
Näitleja Sergei Makovetski

On see Makovetski esimene koostöö Tõnu Kargiga?

Kui näitlejad proovidel kohtusid, siis selgus, et nad on juba kunagi varemgi ühes vene filmis koos mänginud. Aga tookord oli tegemist väikese kõrvalepisoodiga, peaosatäitjatena kohtuvad nad võtteplatsil esimest korda.

Kuidas nende omavahelised suhted võtteplatsil sujuvad?

Väga hästi. Stsenaariumi kohaselt on nad juba 20 aastat sõbrad. Need aastad on nad veetnud koos vangikongis. Ühiseid episoode Makovetskil ja Kargil just väga palju ei ole, kuna filmis areneb paralleelselt kaks tegevusliini.

Praegu filmime me esimest kaadriterida Sergeiga, seejärel asume väntama stseene Tõnuga.

Рабочий момент съемок фильма
© Фото : Ирина Тихомирова
Kaader filmivõtetelt Tallinnast

Millal ilmub võtteplatsile Kirill Käro?

Temaga seotud episoode hakkame filmima 28. mail, nende tarvis on plaanitud 3-4 võttepäeva. Kokkuleppele jõuda, et Kirill tuleb filmis kaasa tegema, oli samuti küllaltki kerge, on ju Andres Puustusmaa ja Kirill Käro omavahel sõbrad. Palju keerulisem oli näitleja Tallinna-tulekuks tema uskumatult tihedas töögraafikus "auku" leida.

Kus uudishimulik publik teie filmivõtteid näha saab?

Alalist võtteplatsi-aadressi meil ei ole, me liigume ringi, kuid palju episoode saab filmitud Vanalinnas.

Meid saadab muidugi terve summ pealtvaatajaid ning see tähendab lõputuid autogrammijagamisi, pildistamisi koos näitlejatega, kõike, mis nii või teisiti on võtteprotsessi „kõrvalproduktiks". Nii et otsige meid üles — ja õnn naeratab teile.

Filmi „Rohelised kõutsid" võtted toimuvad Tallinnas 16. maist kuni 7. juunini.

Сергей Маковецкий и продюсер фильма Екатерина Монастырская
© Фото : Ирина Тихомирова
Näitleja Sergei Makovetski ja produtsent Jekaterina Monastõrskaja

Filmi sisust

Filmi „Rohelised kõutsid" peategelased Markus (Tõnu Kark) ja Eduard (Sergei Makovetski) on elus ettetulnud asjaolude sunnil veetnud hulga aastaid oma elust trellide taga. Ja nüüd saab nende karistusaeg läbi, on aeg vabadusse tagasi pöörduda. Aga seal, vanglamüüride taga on kõik tundmatuseni muutunud. Kokkupuude uue tegelikkusega seab tegelased keerulistesse olukordadesse, millega neil pole sugugi lihtne toime tulla.

Lisateave

Eesti näitleja Tõnu Kark on sündinud Tallinnas 4. detsembril 1947. aastal. Uue filmi võtteperiood kestab aasta, tema jaoks filmitöös juubeliaastani ning seetõttu on paljud eesti näitlejad filmis kaasa tegemas, et teha oma tööga sõbrale ja lavakaaslasele juubelikingitus. Esimene film, kus Tõnu Kark osales, kandis pealkirja „Keskpäevane praam" ja jõudis ekraanile 1967. aastal. Sellest ajast peale on tema arvel kümneid filmirolle. Edukas on olnud tema karjäär ka teatrilaval: kümme tööaastat, aastad 1971-1981Rakvere Teatris, seejärel kuni 1996. aastani Tallinna Linnateatris. 1996. aastast tänaseni töötab Tõnu Kark Tallinnas Eesti Draamateatris.

Vene näitleja Sergei Makovetski on sündinud Kiievis 13. juunil 1958. aastal. Lavale sattus ta juba kooliteatris, kus ta mängis Arkaška Štšastlivtsevi rolli Aleksandr Ostrovski näidendis „Mets". 1980. aastal lõpetas ta B. V. Štšukini nimelise kõrgema teatrikooli ja võeti tööle E. B. Vahtangovi nimelisse Riiklikku Akadeemilisse Teatrisse, kus ta töötab seniajani. On mänginud paljudes filmirollides. 1988. aastal omistati Sergei Makovetskile Vene Föderatsiooni rahvakunstniku aunimetus.

Tagid:
filmitööstus, filmivõtted, mängufilm, Leo Production, Rohelised kõutsid, Ülle Kaljuste, Mait Malmsten, Jekaterina Monastõrskaja, Andres Puustusmaa, Tõnu Kark, Sergei Makovetski, Tallinn

Peamised teemad