03:26 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Kultuur
lühendatud link
7920

Laupäeval, 27. mail kell 10 algab Löwenruh' pargis traditsiooniline Kristiine kevadlaat; kell 13 käivitub samas ka kultuuriprogramm ehk Veneetsia karneval

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Kristiine kevadlaat on laupäeval Kristiine linnaosa Löwenruh' pargis avatud kella 10-16-ni. Kevadlaadal kaubeldakse mahetoodetega ning saadaval on ka aiakaupu, käsitööesemeid ja muid tooteid. Lisaks pakuvad erinevad toitlustajad suupisteid. Laada korraldajaks on Kristiine linnaosa valitsus, vahendab Raepress.

Veneetsia karneval Tallinnas  2016.a.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kella 13-17 toimub Löwenruh' pargis ka Veneetsia karneval. Karnevalil saab vaadata erinevaid tantsuetteasteid, kuulata muusikat ning näha Veneetsia karnevali kostüüme, mis osalevad ka konkursi programmis.

Nagu rääkis portaalile Sputnik Eesti Veneetsia karnevali korraldaja Vadim Antsupov, on üritusel juba rahvusvaheline staatus, kuna selles osalevad niihästi eestimaalased kui ka külalised teistest riikidest. Sedapuhku teevad karnevali avadefileel kaasa kostüümikonkursist osavõtjad Saksamaalt, Lätist ja Valgevenest.

„Juba teist aastat järjest toimuvad need kaks üritust koos ning nagu on näidanud varasem kogemus, täiendavad nad teineteist väga kenasti. Kui meenutada ajalugu, siis kauplemine ja Veneetsia olid juba siis omavahel lahutamatud," rääkis Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev.

Mustamäe tähistab oma 55. sünnipäeva, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

„Seega kutsun inimesi laupäeval Löwenruh' parki, et saada osa nendest toredatest kogupere üritustest. Eriti, aga on kindlasti vaatamist väärt Veneetsia karnevali käigus nähtavad erakordsed kostüümid. Nagu kõikidel linnaosa valitsuse poolt korraldatavatel üritustel on sissepääs Kristiine elanikele ja meie linnaosa külalistele tasuta."

Kristiine linnaosa valitsus korraldab suve jooksul Löwenruh' pargis veel mitmeid üritusi: suvekontserte, lastehommikuid, toidufestivali, jaanipidu, sügislaata ja välitreeninguid.

Tagid:
kevadlaat, Veneetsia karneval, Vadim Antsupov, Löwenruh, Kristiine, Tallinn

Peamised teemad