18:57 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Kultuur
lühendatud link
Talendishow "Oled super!" (26)
9650

Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakus esinemisvõimalust vanemate hoolitsuseta jäänud andekatele lastele

ТАLLINN, 29. mai — Sputnik. Infoagentuur ja raadio Sputnik tunnustas eriauhindadega noori SRÜ ja Baltimaade lauljaid, kes osalesid telelkanalil NTV päädinud laste ja noorte laulvõistlusel „Oled super!".

Auhinnad andis noortele andekatele lastele Sputniku ja NTV esindajate osavõtul üle Venemaa rahvusvahelise teabekanali peatoimetaja Margarita Simonjan.

Venemaa president Vladimir Putin tervitas Kremlis galakontserdil lauluvõistluse Oled super! osalejaid
© Sputnik / Алексей Никольский

11 riigist pärit lapsed, kellest noorim oli 8- ning vanim 18-aastane, said võimaluse puhata Musta mere ääres lastelaagris Orljonok. Sputniku poolt väljpandud auhindade seas on A.S.Puškini nimelise riikliku vene keele instituudi veebipõhine tasuta vene keele kursus. Selle pälvisid 15-aastane Angelina Papikjan, 17- aastane Parvana Aldžanova ja 13-aastane Nana Vardzelašvili.

Kõigile SRÜ-st ja Balti riikidest pärit lastele, kes osalesid konkursil „Oled super!", on kuni nende täisealiseks saamiseni ette nähtud igakuine stipendium oma loominguliste võimete arendamiseks. Ning hiljem aitab Sputnik andekatel lastel pääseda Venemaa kõrgkoolidesse, kus nad saavad oma muusikalisi andeid täiustada.

Главный редактор информационного агентства и радио Sputnik Маргарита Симоньян и участницы проекта Ты супер! с сертификатами на прохождение онлайн-курса русского языка
© Sputnik / Евгения Новоженина
Auhinnad andis noortele andekatele lastele üle Venemaa rahvusvahelise teabekanali peatoimetaja Margarita Simonjan.

Infoagenturi ja raadiojaama Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan: „Me kõik mäletame kooliajast peale, et ilu päästab maailma, ent mina arvan, et maailma päästab headus. Me nägime, kuidas erinevatest riikidest pärit lapsed sellel konkursil sõpradeks said: tüdrukud Armeeniast ja Aserbaidžaanist, poisid Ukrainast. Just sellepärast kogu see šõu toimuski. Ja ma tahan öelda aitäh oma Venemaale selle eest, et ta on just selline, nagu on, ja selle eest, et me omasid ei hülga. Me kõik oleme — super!"

Konkursil „Oled super!" Eestit esindas kaheksateistkümneaastane Kohtla-Nõmme alevi lastekodu kasvandik Igor Leskov.

 

Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakus esinemisvõimalust vanemate hoolitsuseta jäänud andekatele lastele. Konkursil osalesid lapsed Venemaalt ja postnõukogude ala riikidest.

Sputnik otsis noori talente Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Georgias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Moldovas, Eestis ja Lõuna-Osseetias. Projekti käivitamisest peale on Sputnik SRÜ-st ja Baltimaadest pärit võistlejate, projektis „Oled super!" osalejate käekäiku jälginud ja jätkab nüüd, mil konkurss on lõpule jõudnud, kõnelemist nende uutest võitudest oma portaalides, sotsiaalvõrgustikes ja raadiosaadetes.

Sputnik Eesti alustas tööd 2016. aasta veebruaris ja kuulub siinsete ühiskondlik-poliitiliste võrguväljaannete esikümnesse*. Sputnik Eesti on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik (sputniknews.com), mille multimeedia teabeesindused asuvad kümnetes riikides, allüksus. Sputnik haldab võrgulehti, mis ilmuvad rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

NTV on Venemaa suurim üleriigilise levikuga eratelekanal. Alates eetrissetulekust 1993. aastal on NTV püsinud stabiilselt kodumaise telemaastiku esikolmikus. NTV saateid edastatakse kõikides Venemaa Föderatsiooni subjektides ja selle levi katab 99,2% elanikkonnast. Väljaspool Venemaad elavate venekeelsetele vaatajatele lähivälismaal, Euroopas, Lähis-Idas, samuti Põhja-Ameerikas ja Austraalias.

* Gemius 2016. aasta oktoobri, novembri ja detsembri andmetel.

 

Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)
Tagid:
Oled super, NTV, Sputnik, peatoimetaja, Margarita Simonjan, Venemaa

Peamised teemad