14:12 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Viljandi kutsub hansapäevadele, illustratiivne foto

Viljandi kutsub hansapäevadele

Kultuur
lühendatud link
1910

Suve esimene suursündmus kutsub kõiki Viljandisse kauplema suurel käsitöölaadal, avastama tuntud ja senitundmata lokaale Kohvikuööl ning kogema pidustustega kaasas käivat melu

TALLINN, 29. mai — Sputnik. Kolmel juunikuu esimese nädalavahetuse päeval täidab vaikse Lõuna-Eesti väikelinna hansaajastu elu ja melu ning Viljandist saab suure keskaegse kaupmeesteühenduse maailma naba. Külalistele kaugelt ja ligidalt pakub Viljandi uhket kultuuriprogrammi ja rikkalikku kaubavalikut Hansalaadal, teatab Viljandi linnavalitsus.

Hansapäevade ajal muutub Viljandi kesklinn suureks ja kihavaks turuplatsiks, kus on kohal kauplejad, muusikud, näitlejad, kunstnikud, vägilased, narrid ja kõik teised põnevad tegelased.

2017. aasta Hansalaat on avatud järgmistel kuupäevadel:

3.06.2017 — kell 10:00 — 20:00

4.06.2017 — kell 10:00 — 15:00

Laadale on oodatud kauplejad, kes pakuvad omavalmistatud, omakasvatatud, käsitsi tehtud, algupärast või rahvuslikku kaupa.
Kaupleja leiab lisainfot ja registreerimisvormi siit.

Tagid:
laat, kauplejad, suvi, üritused, kultuur, Hansapäevad, Viljandi

Peamised teemad

 • Tank Venemaa relvajõudude taktikalistel õppustel

  Venemaa kaitseministeerium korraldab Orenburgi oblastis strateegilised juhtimis- ja staabiõppused, kus osalevad ka Hiina, Pakistani, Kasahstani, Kõrgõzstani, India, Tadžikistani ja Usbekistani sõjaväelased.

  17
 • Tankitõeja raketikompleks Javelin.

  Ukraina kaitseministeerium on teatanud kavatsusest osta USA-lt juba tänavu tankitõrjekomplekse Javelin. Olukorda kommenteeris raadio Sputnik saates Venemaa Sõjateaduste Akadeemia professor Sergei Sudakov.

  36
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  36