19:30 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Kultuur
lühendatud link
24411

Miljonite filmisõprade poolt armastatud näitleja, NSV Liidu rahvakunstnik Aleksei Batalov suri Moskvas 89. eluaastal

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. NSV Liidu rahvakunstnik Aleksei Batalov suri Moskvas 15. juuni hommikul, teatas RIA Novosti. Batalovi sõprade sõnul suri miljonite poolt armastatud näitleja une pealt — õhtul heitis ta magama ja hommikul ta enam ei ärganud. Ta oli 88-aastane.

Vene kunsti kehastus

Varem rääkis näitleja abikaasa, et Aleksei Batalov oli puusaliigese murru tõttu juba paar kuud haiglaravil ja taastus operatsioonist.

Venemaa režissöör Vladimir Bortko ütles oma järelhüüdes, et Batalov oli kõrge sisemise kultuuriga inimene ja teda võis pidada kogu vene kultuuri kehastuseks.

„Väga kahju! Meie kinematograafia hiilguse loonud inimesed lahkuvad. See on meie kinokunstile väga suur kaotus. Ta oli inimene, kes ei mänginud mitte kunagi mitte ühtki halba rolli," märkis Bortko.

Tibul, Goša, Boriss…

Aleksi Batalov sündis 20. novembril 1928. aastal teatriinimeste perekonnas. 1950. aastal lõpetas ta Moskvas Nemerovitš-Dantšenko nimelise Moskva akadeemilise kunstiteatri stuudiokooli.

Näitleja on mänginud rohkem kui 40 filmis, millest publiku eriti armastatud rollideks olid Goša filmis „Moskva pisaraid ei usu" ("Москва слезам не верит"), Boriss kultusfilmis „Kured lendavad" ("Летят журавли"), köielkäija Tibul „Kolmes paksus" ("Три Толстяка"), Аleksei Žurbin „Suures perekonnas" ("Большая семья").

© RIA Novosti.
Näitleja on mänginud rohkem kui 40 filmis
Tagid:
surmapäev, näitleja, kino, Moskva pisaraid ei usu, Aleksei Batalov, Moskva, Venemaa

Peamised teemad