00:19 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Raekoja platsi vallutavad Põhja-Eesti käsitöömeistrid, illustratiivne foto

Raekoja platsi vallutavad Põhja-Eesti käsitöömeistrid

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
1410

Sel nädalavahetusel vallutavad Raekoja platsi Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja armastatud Eesti muusikud - „Ava lava, Tallinn!” on kasvanud toredaks rahvapeoks

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Sel nädalavahetusel saab Tallinna Raekoja platsil tutvuda Põhja-Eesti kultuuriga. Kohal on Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja muusikud, jagatakse infot Põhja-Eesti vaatamisväärsuste ja ürituste kohta, vahendas Raepress. 

Avaüritus Ava lava, Tallinn! toimub Raekoja platsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

Esinevad Ivo Linna ja Antti Kammiste, ansambel Kõrsikud, rahvakunstiansambel Leigarid, Tallinna Sadama Puhkpilliorkester ja mitmed rahvakultuuritrupid. Üritus toimub rahvapeo „Ava lava, Tallinn!" raames ning on tasuta. 

Rahvapidu „Ava lava, Tallinn!" toimub juba kuuendat korda. Neljal suvisel nädalavahetusel on pealinna tähtsaim väljak avatud Eestimaa eri paigust pärit muusikutele ja käsitöölistele.

Eestimaa parimad palad tuuakse otse Tallinna südamesse, kus neid saavad nautida nii linna külalised kui ka pealinlased ise. Müügilettidel saab imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta Eestimaiseid hõrgutisi. 

Laval astuvad üles rohkem ja vähem tuntud, ent ühtviisi palavalt armastatud tantsu- ja muusikatrupid. Avatud on infotelgid, kus jagatakse teavet ekskursioonide, ürituste, seiklus- ja teemaparkide ning vaatamisväärsuste kohta erinevates maakondades. 

Tuhandetest õhupallidest moodustati installatsioon Pisarate meri
© Sputnik / Вадим Анцупов

„Ava lava, Tallinn!" on maapiirkondade inimestele haruldane võimalus esineda ja oma tegemisi tutvustada ajaloolisel Raekoja platsil. Tallinlasi rõõmustab, et Eestimaa kultuur tuuakse neile nii-öelda koju kätte.

Tuhanded turistid, kes ajapuudusel vaid Tallinnaga piirduvad, saavad „Ava lava, Tallinn!" kaudu pildi ka mujal Eestimaal toimuvast. Põnevad maitsed ja uued teadmised on innustanud paljusid minema hiljem ka ise Eestimaad avastama.

Möödunud nädalavahetusel esitleti Ida-Eesti tegemisi, 5.-6. augustil tutvustatakse Lõuna-Eestit ja 26.-27. augustil Lääne-Eestit.

„Ava lava, Tallinn!" toimus esmakordselt 2012. aastal siseturismi tutvustava üritusena. Aastatega on üritus üha laienenud ja ka huvi selle vastu on kasvanud. 

Üritust toetab Tallinna Kultuuriamet. 

Ürituse kava

Tagid:
käsitöö, meistrid, muusika, kultuur, Ava lava, Tallinn, Leigarid, Kõrsikud, Ivo Linna, Põhja-Eesti, Raekoja plats, Tallinn

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  17
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  49
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  11