21:26 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Võidupüha ja jaanipäeva tähistamine Tartus

Võidupüha ja jaanipäeva tähistamine Tartus

© Flickr / Romain Moisescot
Kultuur
lühendatud link
3410

Võidupüha tähistatakse 23. juunil pärgade viimisega Vabadussõja mälestusmärkidele ja suure maakaitsepäevaga, mille järgneb jaanituli Raadil

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Kell 9 asetavad linnajuhid ja Kaitseliidu Tartu Maleva esindajad Võidupüha puhul pärjad Pauluse kalmistul asuvale Vabadussõja memoriaalile, Tartu vabadussambale Kalevipoeg, Raadi kalmistul Kuperjanovi hauale ja Lõuna-Eesti vabastajate mälestussambale. 

Kell 10 algab Raadil Eesti Rahva Muusemi B-hoovis maakaitsepäev, mis on pühendatud Võidupühale ja Tartu maleva 100. aastapäevale. Päeva tõmbavad käima Metsatöll ja Rohke Debelakk. Militaarhuvilised saavad tutvuda liitlaste rasketehnikaga ja ajaloohuvilised II maailmasõja aegse tehnikaga.

Jaanituli Rocca al Mares
© Sputnik / Александр Заболотный

Toimuvad rasketehnika demonstratsioonesinemised ja suur näidislahing. Püsti on pandud ka sõdurilaager ja huvilised saavad teha sõjamasinatel lõbusõitu, Naiskodukaitse pakub sõdurisuppi ning korraldab heategevusliku loterii. 

Maakaitsepäev kulmineerub Võidutule saabumisega ning päev läheb sujuvalt üle jaaniõhtuks Raadi pargis. Maakaitsepäeva korraldab Kaitseliidu Tartu malev koostöös Tartu valla ja Eesti Rahva Muuseumiga. Üritus on kõigile tasuta.

Kell 17-01 Raadi mõisaõues perepäev ja jaanituli Lõõtsavägilaste, Folkselli ja Konterbantiga.

Eesti Vabariigis on jaanilaupäev ja jaanipäev riigipühad; jaanilaupäeval peetakse Eestis võidupüha, mis tähistab Eesti vägede võitu Vabadussõjas Võnnu lahingus 23. juunil 1919 Landeswehri üle.

Pealinnas tähistatakse suve algust, Võidupüha ja jaanilaupäeva mitme meeleoluka rahvapeoga.

Samal teemal

Jaanipäev Stroomi rannas
Jaanipäeva kristlik ja paganlik taust
Ivan Kupala ja vana jaanipäev
Arstiabi Tallinnas pühade ajal
Tagid:
jaanilõke, Maakaitsepäev, võidupüha, jaanipäev, Raadi, Tartu

Peamised teemad