02:54 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Kultuur
lühendatud link
Meedialahingud (290)
8441

Süüdistused Sputniku ja RT adressil kõlasid varem ka LKA aruandes, mis nimetas neid meediakanaleid suureks ohtuks

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Sputniku ja RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris USA kaitseministeeriumi luureagentuuri e. Kaitseluureagentuuri (DIA) juhi ettekannet, milles räägitakse nende meediakanalite mõjust lääne auditooriumile.

„Paarsada ajakirjanikku (tõsi, tõepoolest hiilgavaid) on mõne aastaga muutunud ohuks sellele maailma kõige võimsamale sõjaväele? Kahjuks ei teadnud me kohe, et Pentagon nii kartlik on. Oleksime rohkem puhanud ja vähem tööd teinud," ütles Simonjan, vahendas RIA Novosti.

Nagu DIA aruande peatükis „Propaganda aitab teabekeskkonda kujundada" märgitakse: „Tööriistakast Venemaa propaganda levitamiseks sisaldab veebilehti kremlimeelsete „uudistega", selliseid telekanaleid ja raadiojaamu nagu Russia Today ja Sputnik, libauudiseid ja trolle sotsiaalvõrgustikes, otsingumootorite optimeerimist ja kinnimakstud ajakirjanikke lääne ja teiste välisriikide meediaväljaannetes."

Sarnased süüdistused Sputniku ja RT adressil kõlasid varem ka LKA aruandes, mis nimetas neid meediakanaleid suureks ohtuks.

Viimasel ajal on kostab infosõja teema Venemaa meediaväljaannete suhtes läänes üsna sageli. Möödunud aasta novembris võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni, milles räägitakse Vene meediale vastutegutsemise vajadusest, kusjuures peamisteks ohtudeks on dokumendis nimetatud Sputnik ja RT.

Resolutsioonis „EL-i strateegilise kommunikatsiooni kohta vastusammuna tema vastu suunatud kolmandate osapoolte propagandale" on mitmeid sätteid, mis päädivad ettepanekuga seada sisse tsensuur Vene meediaväljaannete suhtes; väidetakse, et Venemaa pidavat osutama rahalist toetust opositsioonilistele poliitilistele parteidele ja organisatsioonidele EL-i liikmesriikides ning kasutama kahepoolsete rahvusvaheliste suhete kaarti kogukonnaliikmete omavaheliseks lõhestamiseks. Peamiste teabeohtudena Euroopa Liidule ja tema partneritele Ida-Euroopas nimetatakse resolutsioonis agentuuri Sputnik, telekanalit RT, sihtasutust Russki Mir ja Venemaa välisministeeriumile alluvat föderaalagentuuri Rossotrudnitšestvo.

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles antud resolutsiooni kommenteerides RT ja Sputniku ajakirjanikke tulemusliku töö puhul.

Seejuures märkis ta, et antud dokument annab tunnistust demokraatia kuvandi ilmselgest degradeerumist Lääne ühiskonnas. Putini sõnul usub ta, et terve mõistus pääseb siiski võidule ja loodab, et tegelikke piiranguid Vene meediaväljaannetele ei tule.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
ajakirjanik, Sputnik, RT, Pentagon, peatoimetaja, Simonjan, Margarita Simonjan

Peamised teemad