13:00 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Kultuur
lühendatud link
3910

Reede pärastlõunal algusega kell 15 toimub Tallinnas Kalevi staadionil XII noorte tantsupeo etenduse peaproov

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. 8500 tantsupeolist jõudsid Tallinnasse juba 27. juunil ning on kuni praeguseni üheksal staadionil üle pealinna usinalt tantse harjutanud, vahendas ERR.

Tantsupeolised harjutavad üheksal staadionil üle linna
© Sputnik / Вадим Анцупов

Reedel ja laupäeval toimuval kolmel tantsupeo etendusel toovad 585 tantsu- ja võimlemisrühma pealtvaatajateni iidsele Koidu ja Hämariku legendile tugineva loo põlvest põlve edasi pärandatava kullakera hoidjatest.

"Kui suurtel tantsupidudel näeb rohkem rahvusmustritest pärit elemente, siis noortepidudel klassikalisi pilte. Lisaks aastaaegade tunnustele joonistatakse väljakule ka peo logoelemente, nagu minu juured või minu maa. Nüüd tehaksegi viimased pingutused, et kõik kujundid elava muusika saatel ilusti kokku jookseks," rääkis tantsutoimetaja Kadri Tiis.

Esmaspäeval sai alguse XII noorte laulu- ja tantsupeo nädal, mis toob Tallinnasse kokku ligi 37 000 peolist ja kümneid tuhandeid pealtvaatajaid, vahendas Sputnik Eesti.

Enam kui 19 000 noort majutatakse peonädalal koolimajadesse üle Tallinna. Pealinna staadionitel ja harjutusväljakutel harjutab teisipäevast ligi 8500 tantsijat ja võimlejat.

Reedel saabuvad Tallinna lauljad. Peale kohalike kooride ja tantsurühmade osaleb peol ka 17 külaliskollektiivi välisriikidest.

Laulu- ja tantsupidu on erakordne sündmus, mida tulevad kajastama ka paljud välisriikide ajakirjanikud.

Ettevaatust autojuhid, Tallinnas toimub noorte laulu ja tantsupidu!
© Sputnik / Вадим Анцупов

XII Noorte laulu- ja lantsupeo rongkäigu ajal 2. juulil ajavahemikus kella 8-st kuni orienteeruvalt kella 14-ni toimuvad linna ühistranspordis mitmed muudatused, vahendas Sputnik Eesti neljapäeval.

XII noorte laulu- ja tantsupeo ajal on paljudel tänavatel kehtestatud suurimaks liikumiskiiruseks 30 km/h, paljudel tänavatel on parkimine keelatud ja paljudel tänavatel on kiiruse piirang 30 km/h.

Esmaspäeval algas ka malevasuvi. Traditsiooniliselt algas avaüritus malevlaste ja rühmajuhtide rongkäiguga läbi vanalinna. Selleks koguneti juba kell 11.00 õpilasmaleva sümboolikaga Vabaduse väljakule.

30. juunil 1869 algas Tartus I üldlaulupidu.

Samal teemal

Lisarongid laulu- ja tantsupeoliste koju sõidutamiseks
Politsei aitab tagada laulu- ja tantsupeoliste turvalisust
Laulu- ja tantsupeo korraldajad kutsuvad heiskama Eesti lippe
XII noorte laulu- ja tantsupidu: 37 000 peolist
Naiskodukaitsjad valmistavad 37 000 laulu- ja tantsupeolise lõunasöögi
Tagid:
peaproov, noored, XII noorte laulu- ja tantsupidu, Kalevi staadion, Tallinn

Peamised teemad