01:00 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Kultuur
lühendatud link
XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” (14)
3750

Vihmavarjuga laulu- ja tantsupeole sisse ei saa, kaasa võtta vihmakeep

TALLINN, 30 juuni — Sputnik. Riikliku ilmateenistuse viimase info kohaselt kostitab peolisi täna tormine ja sajune ilm. Homme ning pühapäevasel rongkäigu ja laulupeo päeval peaks ilm siiski paranema.

Tänane ilm kahjuks peolisi ei hellita, vahendavad peokorraldajad.

Elron paneb laulu- ja tantsupeoliste koju sõidutamiseks käiku lisarongid
© Sputnik / Вадим Анцупов

"See tähendab, et tantsupeo esimene etendus möödub suure tõenäosusega vihmasajus ja pealtvaatajad peaksid ennast soojalt riidesse panema ning varuma vihmakeepe," selgitas riikliku ilmateenistuse sünoptik Ele Pedassaar.

Homme hakkab tuul järele andma ja ka vihm teeb pikemaid pause, mis tähendab, et tantsupeo teise ja kolmanda etenduse ning Rahvamuusikapeo ajal võib ilm ennast päris korralikult üleval pidada ja vaid korraks peolisi kasta.

Pühapäeva hommikul, kui toimub rongkäik, lubab ilmateenistus kuiva ilma ning ka päike võib end pilve tagant peolistele näidata. Peo algusajaks võib aga vihm siiski kohale jõuda.

"Uued vihmahood saabuvad umbes kella 14 ajal ning hoovihma võib tulla ka õhtupoolikul. Seevastu on õhk päris soe, isegi üle 20 kraadi," ütles Ele Pedassaar.

XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskond tuletab peo eel meelde, et pealtvaatajate heaolu silmas pidades ei pääse peo ajal nii tantsu- kui ka lauluväljakule vihmavarjudega. Koju tasuks jätta ka muud esemed, mis võivad häirida või ohustada teisi peolisi.

Teema:
XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” (14)
Tagid:
keep, vihmavari, vihm, ilm, XII noorte laulu- ja tantsupidu

Peamised teemad