19:08 11. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Vabaduse väljakul algas isetekkeline tantsupidu, illustratiivne foto

Tantsijad tegid ise peo (uuendatud)

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” (14)
9210

XII noorte laulu- ja tantsupeo operatiivstaap otsustas ilmaprognoosist lähtudes tantsupeo teise etenduse ära jätta, kuid Vabaduse väljakul algas isetekkeline tantsupidu

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Tantsijatele korraldajate otsus ei meeldinud ja Vabaduse väljakul korraldati ikkagi ühistantsimine. 

Peo operatiivstaap, kuhu kuuluvad päästeameti, politsei, meditsiiniteenistuse, peo korraldustoimkonna ja teiste valdkondade esindajad otsustasid hommikul ilmaprognoosist lähtudes täna kell 13.00 toimuma pidanud tantsupeo teise etenduse ära jätta.

Eilse vihmase ilma tõttu ja tänast ilmateadet silmas pidades otsustati lastele anda pikem paus riiete kuivatamiseks ja õhtuseks etenduseks valmistumiseks.

Ilmateade lubab tänaseks päevaks sadu ning paaritunnine paus kahe tänase tantsupeo etenduse vahel ei võimalda lastel riideid piisavalt kuivatada. Koolimajades ööbivaid lapsi teavitavad olukorrast koolimajutuse staabid. Korraldajad paluvad Tallinna ja Harjumaa tantsulastel võtta ühendust oma kollektiivijuhtidega edasiste juhiste saamiseks.

Pealtvaatajate piletid ostetakse tagasi või soovi korral pääseb sama piletiga homme laulupeole, teatasid korraldajad.

Õhtune tantsupeo etendus (kell 19.00) toimub kindlasti ja väravad avatakse kaks tundi enne etenduse algust (kell 17.00). Rahvamuusikapidu toimub plaanipäraselt kell 15.00 Poolamäel.

Kümne aasta kõige keerulisemate ilmaoludega tantsupeo etendus

Kalevi staadionil toimunud XII noorte tantsupeo "Mina jään" avaetendusel täitsid 8500 tantsijat ja võimlejat tugevat tuult trotsides väljaku rõõmsate nelja aastaaja värvidega. Kaks ja pool aastat harjutamist ja sammude seadmist kulmineerus noorte vandega "mina jään".

XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla ütles vahetult pärast pidu, et väljakul oli kõik see, mida ta on kogu meeskonnaga oma peades ette kujutanud. "Täna oli põhitegija tantsija ja võimleja. Aitäh, et nad olid nii vaprad meie Eestimaa suves ja said suurepäraselt hakkama", ütles Toomla. "Kõik õpetajad, juhendajad, liigijuhid on südamest tänulikud, et tantsija tuli ja tantsis meile selle loo."

Tantsupeo orkestri elava muusika saatel esitas 585 tantsu- ja võimlemisrühma neljast osast koosneva etenduse, milleks oli valminud mitmeid päris uusi ja vaid selleks peoks loodud tantse. Tantsijad tõid publikuni Koidu ja Hämariku loo, mis viis vaataja läbi nelja aastaaja ja joonistas tantsuväljakule ka peo logoelemendid – minu juured, minu maa.

Etenduse lõppedes ulatas Vanaisa osatäitja Ivo Linna noortele Koidu ja Hämariku osatäitjatele sümboolse kullakera. Lenna Kuurmaa ja Ott Leplandi esituses kõlanud tantsu "Kullakera kandjad" saatel võtsid noored vastutuse hoida Eesti merd, Eesti metsa, Eesti musta mulda. Tantsupeo lõpetas traditsiooniliselt "Oige ja vasemba", mida tantsiti Juhan Uppini lõõtsa saatel.

Tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla, ideekavandi autoriteks on Meelis Kompus, Maian Kärmas, Margus Toomla, Marju Kõivupuu ja Rasmus Puur ning muusikajuhiks on Kristjan Priks.

Teema:
XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” (14)

Samal teemal

Vihm tahab laulu- ja tantsupidu külastada
XII noorte tantsupeo etenduse peaproov
XII noorte laulu- ja tantsupidu: 37 000 peolist
Ettevaatust autojuhid
Lisarongid laulu- ja tantsupeoliste koju sõidutamiseks
Tallinna saabusid laulu- ja tantsupeolised
Politsei aitab tagada laulu- ja tantsupeoliste turvalisust
Naiskodukaitsjad valmistavad 37 000 laulu- ja tantsupeolise lõunasöögi
Tagid:
vihm, piletid, etendus, ilm, lapsed, XII noorte laulu- ja tantsupidu, Tallinn

Peamised teemad