07:15 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Kultuur
lühendatud link
8610

6.- 9. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII Keskaja Päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutub jälle õitsvaks hansalinnaks

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, lisaks toimuvad mitmed suuremad ettevõtmised- nagu turniir ja karneval, vahendab Raepress. 

Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugeimad külalised, ansambel Bordo Sarkany, on saabumas Keskaja Päevadele Ungarist, tantsutrupp Monpalsier Dance Company Venemaalt ja üles astub ka Poeta Magica Saksamaalt.

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal Rändav lodjakoda, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Neljapäeval, 6. juulil kell 18 toimub avatseremoonia Raekoja platsil, sellele järgneva ühise rongkäiguga liigutakse turniiri toimumispaika Väikese-Rannavärava bastioni kõrvale. Mõõtu võtavad ratsanikud ja vibukütid, pakutakse sööki-jooki, oma osa annavad muusikud, tuleneelajad ja narrid. 

7. ja 8. juulil õhtutel võib kuulata Katariina kirikus keskaja muusika kontserte ansamblitelt Triskele ja Rondellus. 8. juulil saab aga muusikat, tantse, sööki ja jooki nautida Hopneri majas toimuval lõbusal karnevalil.

Tallinna vanalinna päevad. 1. päev.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Toimub ka mitmeid ajaloomatku, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

Täpsema programmi ja info leiab siit.

Keskaja päevi korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit.

Alates reedest, 23. juunist muutub Tallinna vanalinnas nn suvine parkimiskord — tänavatel, kus seni oli öösel vastu laupäeva ja pühapäeva parkimine keelatud, on sellest ajast parkimine lubatud ning sõidukit teisele tänavale viima ei pea.

Vanalinna baarides jõustusid öised piirangud, vahendas Sputnik Eesti mai alguses. Riigikohus otsustas mitte menetleda kassatsioonkaebusi kohtuasjades, milles vaieldi Tallinna linna kehtestatud öise alkoholimüügi ja lahtiolekuaja piirangu ning Suur-Karja tänava sissesõidukeelu õiguspärasuse üle. See tähendab, et jõustusid Tallinna ringkonnakohtu otsused, mis pidasid linna võetud meetmeid Tallinna vanalinnas avaliku korra kaitsmisel ja liiklejate ohutuse tagamisel õiguspärasteks.

Samal teemal

Keskaja päevad vallutavad Tallinna vanalinna
Vanalinna suvine parkimiskorraldus tühistatakse
Vanalinna päevad on täies hoos
Kolmapäeval algavad Tallinna vanalinna päevad
Vanalinna päevade kavas on üle 400 sündmuse
Vanalinna baarides jõustusid öised piirangud
Vanalinna elanikud pole rahul turvalisusega oma kodupiirkonnas
Tagid:
karneval, hansalinn, turniir, üritused, turg, kultuur, XVIII Keskaja Päevad, vanalinn, Raekoja plats, Tallinn

Peamised teemad