02:51 21. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Tartus kohtuvad Euroopa kultuuripärandi asjatundjad

Tartus kohtuvad Euroopa kultuuripärandi asjatundjad

© Фото : Алексей Серов
Kultuur
lühendatud link
2010

Rahvusvahelisel konverentsil Tartus on fookuses inimeste juurdepääs kultuuripärandile digiajastul

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Tartus kogunevad täna ja homme Euroopa kultuuripärandi valdkonna asjatundjad, et üheskoos arutada, kuidas leida tasakaal pärandi hoidmise ja digiarengutega kaasaskäimise vahel, teatab Kultuuriministeerium. 

Euroopa Liidu eesistumisele pühendatud rahvusvaheline konverents annab Eesti jaoks võimaluse suunata tähelepanu väljakutsetele, millega kultuuriasutused digiajastul silmitsi seisavad.

Eesti mõisad on Euroopa kultuuripärandi märgise nominentide hulgas >>

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on võtmeküsimus, kuidas haarata publikut kaasa ajal, kui digitehnoloogiad on muutnud kultuurisisu tarbimise, loomise ja sellele ligipääsemise viise. "Tehnoloogiat tuleb kasutada pärandi ja inimese huvides. Kultuurisisu peab olema kättesaadav, kasutatav ja taaskasutatav, sest publikul on oluline roll nii kultuurisisu kasutamisel kui loomisel," ütles Saar.

Konverentsi peaesineja on Milaano ülikooli professor Pier Luigi Sacco, kes peab intrigeeriva pealkirjaga avaettekande "Kultuuripärand 3.0".

Lisaks temale astuvad kahepäevasel konverentsil üles paarkümmend esinejat, kes oma ettekannetes ja töötubades peatuvad neljal põhiküsimusel: milline roll on kultuuril ja pärandil tugevamate kogukondade ja sidusama ühiskonna ehitamisel, kuidas asetada publik kultuuriasutuste tegevuse keskmesse ning arendada kultuuriasutuste võimekust publikut kaasata, kuidas siduda kultuuripärandit sotsiaalse innovatsiooni ja majandusliku arenguga ning kuidas mõjutab Euroopa Liidu autoriõiguste reform ligipääsu kultuurisisule.

Avalik kasutamine toetab kultuuripärandi säilimist >>

Lisaks ettekannetele ja aruteludele toimuvad konverentsi raames praktilised töötoad, kus osalejad saavad jagada oma kogemusi ja pakkuda lahendusi väljakutsetele, millega mäluasutused tänapäeval silmitsi seisavad.

Täna Tartus algav konverents on osa Eesti EL Nõukogu eesistumise tegevustest kultuurivaldkonnas.

Konverentsi on võimalik jälgida reaalajas eesistumise veebiülekannete kodulehelt või hiljem järelvaadata eesistumise YouTube"i kanalilt. Vaata lisaks Eesti EL Nõukogu eesistumise kodulehelt.

Eesti mõisad on Euroopa kultuuripärandi märgise nominentide hulgas, vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Avalikuks said 2018. aasta Euroopa kultuuripärandi märgise nominendid, nominentide hulgas on ka Eesti ja Läti mõisad.

Märgisele, mis omistatakse EL-is asuvatele objektidele, millel on tähtis roll Euroopa ajaloos ja kultuuris kandideerivad Eestist Raikküla, Kõue, Kiltsi, Lasila, Kukruse ja Sangaste ning Lätist Belava ja Liepa mõisad, vahendab Kultuuriministeerium.

Tagid:
digiajastu, kultuuripärand, konverents, kultuur, Kultuuriministeerium, Euroopa, Tartu

Peamised teemad