22:13 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
4510

Tallinna Kommunaalameti tellimusel jätkuvad teist aastat järjest korterelamute fassaadidele supergraafiliste seinapiltide rajamistööd.

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Tänavu kevadel Tallinna Kommunaalameti poolt korraldatud ideekonkursi žürii poolt välja valitud võistlustööde "Sport" (autor TajuRuum OÜ) ja "Unenägu" (autor Finostilo OÜ) rajamiseks alustati 27. juulil ettevalmistustöödega. Supergraafika rajatakse vastavalt Kivila 46 ja Astangu 64 hoonete fassaadidele, edastas Raepress.

Seinamaalingute festival Mextonia, mis pühendati Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale
© Sputnik / Андрей Петров

Ideekonkursi võidutööde autorid on ühtlasi ka töövõtjateks.

Esmakordselt tehti hoonete fassaadidele supergraafilisi seinapilte 2016. aastal. Supergraafika eesmärk on linna kaunistamine ja Eesti professionaalse kunsti toomine linnapilti.

Grafiti: kunstiteos või vandalism? >>

Supergraafikat eristab grafitist, et teose autor on teada ning teosele on ka luba antud, samuti suurejoonelisus ning sobivus linnapilti. Supergraafika annab kunstnikele ja disaineritele, kes tahavad panustada linnaruumi ja kunsti arengusse, legaalse ja suurejoonelise võimaluse teostada oma ideid korterelamute seintel. Valminud graafilised seinapildid peavad olema vaadeldavad hoonest vähemalt 100 meetri kauguselt.

Festival toob Tallinna tänavakunstnikke kogu maailmast >>

Tööde maksumus on kokku 41 000 eurot. Tööde valmimise tähtaeg on 18. august 2017.

Tagid:
grafiti, supergraafika, Tallinn

Peamised teemad