04:59 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Kultuur
lühendatud link
1810

Tallinna loomaaed, Muusikute fond PLMF ja Tallinna Loomaaia Sõprade Selts ootavad kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikakolmapäevadele

TALLINN, 1. august — Sputnik. Kontserdid toimuvad augustikuu kolmel esimesel kolmapäeval algusega kell 19 loomaaia keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150) ning kontserdile pääseb loomaaia piletiga, teatab Tallinna loomaaed pressiteate vahenusel.

Tallinna loomaaed kutsub muusikat kuulama >>

Loomaaed.
© Sputnik / Владимир Астапкович

Klassikakolmapäevade sarja avavad 2. augustil akordionistid Henri Zibo ja Mikk Langeproon, kavas on M. Mussorgski, P. Tšaikovski, O. Pane jt. teosed.

Teisel kontserdil, 9. augustil esitab kaunist klassikalist muusikat Aavo Otsa trompetiansambel koosseisus Mart Reinmets, Mattis-Johan Mere, Mehis Martin Ots, Max Hein ja Andreas Kalvet.

Kolmandal kontserdil, 16. augustil esitab W. A. Mozarti, I. Kalmani, G. Puccini jt. loomingut sporan Kristina Vähi, keda saadab klaveril Riina Pikani.

Klassikakontsertidega loomaaias tehti algust aastaid tagasi ja need ei ole võrreldavad kontserdisaaliga – siin kõlavad muusika taustal loomade ja lindude hääled, mis üheskoos moodustavad ainulaadse helipildi.

Loomaaias tähistatakse rahvusvahelist tiigripäeva >>

Loomaaia kassad suletakse tund enne kontserdi algust, mis võimaldab muusikahuvilisel tunnikese või paar enne kontserti ka loomaaiaga tutvust teha. Loomaaias on augustis hea jalutada, sest loomadele lisaks on ka haljastus südasuviselt kaunis ja lopsakas.

Laupäeval tähistatakse rahvusvahelist tiigripäeva
© Sputnik / Александр Кряжев

Keskkonnahariduskeskus asub loomaaia lääneväravas Ehitajate tee 150. Piletikassad on nii põhja- kui lääneväravas avatud kuni kella 18ni, kuid läänevärava iseteeninduskassast saab pileti osta ka hiljem. Kontserdipäevadel on hariduskeskuses asuv kohvik Mõmmu avatud kell 17-21.

Loomaaia asukatele pakuti jäätist >>

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Rohkem infot loomaaia kodulehelt.

Samal teemal

Tallinna loomaaed kutsub konnapäevale
Loomaaed tähistab amuuri leopard Darla sünnipäeva
Tallinna loomaaed sai inimestelt 3000 liitrit värvijääke
Tallinna loomaaed kutsub muusikat kuulama
Loomaaia jääkarupoeg sai nimeks Aron
Tagid:
klassikakolmapäevad, ühiskond, muusika, kultuur, Tallinna Loomaaed, Tallinn

Peamised teemad