15:45 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Kultuur
lühendatud link
3310

4.–13. augustini avab külalistele taas oma suursuguse eesriide Birgitta festival, mis on kujunenud Tallinna ja kogu Eesti muusika-aasta üheks oodatuimaks tippsündmuseks

TALLINN, 3. august — Sputnik. Nii kodu- kui rahvusvahelisi muusikateatreid ühendav Birgitta festival esindab taaskord muusikažanrite laia spektrit, pakkudes vaatamiseks-kuulamiseks nii klassikalises kui ka modernses võtmes lavastatud oopereid, ballette ning juba traditsiooniks kujunenud omaproduktsiooni lavastatud oratooriumi näol.

Augustiöö sumedus. Mere lähedus. Klassikaline muusika. Meeldivad inimesed. Keskaegsed kloostrimüürid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tänavuse Birgitta Festivali kaugeim külaline on English Touring Opera, kes toob külakostiks ooperiklassika kullafondi kuuluva Giacomo Puccini "Tosca"; sellele otsekui vastukaaluks jõuab lavale Anu Lambi julge ja provotseeriv nägemus Giuseppe Verdi "Traviatast", teatas Tallinna Filharmoonia pressiteenistus. Joseph Haydni imekauni helikeelega oratooriumist "Aastaajad" saab lavastaja Ran Arthur Brauni käe all suurejooneline ja peadpööritavate trikkidega vürtsitatud võimas vaatemäng; balletisõprade südant rõõmustavad aga kindlasti Läti Rahvusballeti lühiballettide õhtu "Boléro…" ning maailma esimene Astrid Lindgreni lastejutustuse "Väikevend ja Karlsson katuselt" ainetel valminud kogupereballett "Karlsson lendab…".

Birgitta festival kannab pühendust Eri Klasile >>

Juba 13. aastat järjest toob Birgitta festival Pirita kloostri iidsete müüride vahele kokku muusikateatrisõbrad üle kogu Eesti ja kaugemaltki. Rahvusvahelise haarde ja kõrge kunstilise taseme saavutanud Birgitta festival on endale aastatega kasvatanud lojaalse püsipubliku, kes kaardistab oma suvised kultuurielamused just Birgittal nähtu ja kogetu põhjal.

Teist korda pälvis festival tänavu mais Euroopa festivalide kvaliteedimärgi – EFFE Labeli (Europe For Festivals, Festivals For Europe), mis omistatakse festivalidele, mis paistavad silma mitmekülgse ja kõrge kunstilise taseme poolest ning on pälvinud nii kohalike ekspertide kui ka rahvusvahelise žürii kiitva hinnangu.

Tagid:
filharmoonia, Birgitta, Pirita klooster, Birgitta Festival

Peamised teemad