08:53 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Kultuur
lühendatud link
13711

Ukraina prokuratuur alustas menetlust Saksa tantsumuusika kollektiivi Scooter suhtes, sest viimane esines 4. augustil Venemaa poolt okupeeritud Krimmi poolsaarel

TALLINN, 6. august — Sputnik. Menetluse alustamisest teatas Ukraina suursaadik Berliinis, vahendas ERR.

Suursaadik Andri Melnik selgitas väljaandele Funke Mediengruppe, et ansambli otsus siseneda Krimmi Venemaa kaudu ning osaleda seal Balaklavas toimunud festivalil pole "mitte ainult skandaal, vaid ka kuritegu, millel on selged juriidilised tagajärjed".

Ukraina prokuratuuri kinnitusel hoiatati ansambli liikmeid Krimmi külastamise eest ning halvimal juhul võib selle eest karistada kuni kaheksa aasta pikkuse vabadusekaotusega. Praktikas on Ukraina võimud kehtestanud Krimmi külastanud välismaalaste suhtes tavaliselt sissesõidukeelu.

"Sellised ebaseaduslikud teod välisriikide kodanike ja kuulsuste poolt, kes saavad oma fännide arvamust mõjutada, kahjustavad Ukraina püüdlusi taastada oma territoriaalne terviklikkus," seisis prokuratuuri teates.

Scooteri solist H.P. Baxxter teatas möödunud kuul, et kollektiiv läheb Krimmi poolsaarele, et seal oma fännidele esineda, mitte aga poliitika tegemiseks. Ukraina prokuratuuri algatatud menetlust pole ansambli liikmed veel kommenteerinud.

Tagid:
Scooter, prokuratuur, Ukraina, Krimm

Peamised teemad