21:29 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Illustreeriv foto

EAS Ärimentorprogramm ootab osalema ka loomeettevõtjaid

© Pexels
Kultuur
lühendatud link
23 0 0

Sel sügisel algab taas EAS Ärimentorprogramm, kuhu oodatakse kandideerima ka edasipürgivaid ja rahvusvahelisele turule orienteeritud loomeettevõtteid. Programmi võetakse vastu kokku 50 ettevõtet, kellest vähemalt 15 on oodatud loomemajanduse valdkonnast

TALLINN, 26. august — Sputnik. Programm toetab alustavate ettevõtete kiiret kasvu ja arengut. Kandideerimise tähtaeg on 18. september. Programmi pääsenud ettevõtted selguvad septembri lõpus, teatas kultuuriministeerium.

Praeguseks on loomemajanduse arendamise meetmest oma ekspordivõime arendamiseks toetust saanud 89 ettevõtet, kes tegutsevad loomemajanduse või selle sidusvaldkondades. Loomeinkubaatorid, ärikiirendid ja arenduskeskused on toetanud ligikaudu 400 ettevõtjat nende tegevuse käivitamisel ja ettevõtte arendamisel. Ettevõtjate käekäiku jälgides on ilmsiks tulnud, et järgmisesse arenguetappi jõudmiseks vajavad nii mõnedki neist kogemustega mentori tuge, kes tegutseb pigem mujal, mitte loomevaldkonnas, aga aitab oma kogemustega saavutada mentiil paremaid tulemusi.

Ärimentorprogrammis saab iga ettevõtja kuni 12 kuuks omale koostööpaariliseks mentori, kellel on varuks eeskujulik teadmiste ja kogemuste pagas ning oskus inimesi juhendada ja motiveerida. Lisaks viiakse läbi töötube ja seminare ärimudeli, müügi, tootearenduse ja turunduse teemadel. See loob omakorda hea võimaluse kontaktvõrgustiku kasvatamiseks ja koostöö käivitamiseks teistes majandussektorites tegutsevate ettevõtjatega.

Programmi kandideerija peaks olema ettevõtte omanik või tegevjuht ning tegutsenud 1 kuni 3 ja pool aastat. Ettevõtte eesmärgid on ambitsioonikad ning kasvupotentsiaaliga, ettevõttel on olemas toode või teenus ning ettenäidatav käive. Lisaks peab ettevõte tegelema tootearenduse ja/või ekspordiga või seda kavandama.

Praeguseks on programmi läbinud juba umbes 600 ettevõtjat. EASi tehtud võrdlusest on selgunud, et Ärimentorprogrammis osalenud ettevõtted on saavutanud keskmiselt kolm korda suurema kasvu kui teised sarnased ettevõtted, kes ei ole programmis osalenud. See statistika peegeldab programmi väärtust ning professionaalset taset.

Ärimentorprogrammis osalenud loomeettevõtjad kirjeldavad oma kogemust nii

Disainaksessuaare valmistava Ateljee Cherie OÜ juhi Taimi Saare tänusõnad kuuluvad eeskätt mentorile. "Hindan kõrgelt aega, mida mentor on mulle ja meie ettevõttega tegelemisele pühendanud. See annab kindlust, kui oma mentor on kõrval," ütles Saar. "Kasulik on ka mentorpaari vahetamise võimalus, mida sai seminaride käigus tihtipeale kasutatud — olen saanud väga palju asjalikku nõu, tagasisidet ja peegeldust oma tegevusele. Kuigi programm alles kestab, siis sellest on juba praegu palju kasu olnud," lisas ta.

Taimpargitud nahast aksessuaare valmistava ettevõtte Mokoko Labs OÜ asutaja Mari Maripuu sõnul on ärimentorprogramm loomeettevõtjale ideaalne programm. "Kui loomingulises pooles pole küsimusi, aga igapäevase ettevõtluse osas neid jagub või ei oskagi neid esmapilgul küsida, siis on programm suureks abiks." Maripuu sõnul on ta saanud arendada ettevõtliku mõtlemist ja oskust end erinevate valdkondade esindajatele arusaadavaks teha. Samuti toetab programm juhiks kasvamise protsessi.

EAS Ärimentorprogramm on osalejatele tasuta ning seda rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Loomeettevõtjate osalemist toetatakse loomemajanduse arendamise meetmest. Programmi viib ellu EAS koostöös BDA Consulting OÜga.

Täpsem info programmi ja sellesse kandideerimise kohta on leitav aadressilt http://www.eas.ee/teenus/arimentorid/. Programmil on ka leht Facebookis.

Tagid:
ärimentorprogramm, EAS, Kultuuriministeerium

Peamised teemad