15:33 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
7410

Eesti Vabaõhumuuseumis saab 5. novembril valmistuda mardipäevaks, et enne tähtpäeva nii mardijooksmise kui mardisantide võõrustamise kombed, laulud ja äraspidised mõistatused meelde tuletada

TALLINN, 3. november — Sputnik. Ürituse korraldaja Triin Aadli sõnul on mardipäev toredaks võimaluseks pere või sõprade seltskonnaga midagi huvitavat ette võtta.

"Kuigi Halloweeni tähistatakse Eestis järjest enam, ei tasu unustada meie enda rahvakalendri värvikaid sanditamise kombeid. Lisaks martidele ja kadridele on novembrikuus liikumas ka teisi põnevaid tegelasi, näiteks hingesandid. Hingedeaja kombestik on meil vägagi rikkalik. Vanad tavad tuleb lihtsalt meelde tuletada ja elustada," sõnas Aadli.

Trump jagas koos naisega lastele Halloweeni-kompvekke>>

Eesti Vabaõhumuuseumis saab mardipäevaks valmistuda 5. novembril kell 11-15.

Kõrvitsa püreesupp
© Фото : из архива ресторана Piparmünt

Kuie koolis räägitakse sanditamise kommetest, õpetatakse mardilaule ja seletatakse lahti äraspidiseid mõistatusi.

Pulga talus saab meisterdada maske ning riietada end sandipere liikmeks. Igal täis- ja pooltunnil minnakse ühiselt naabertallu marti jooksma. Lisaks õpitakse, miks tuleb mardisandid kindlasti sisse lasta ja kuidas marte õigesti vastu võtta, et vembumehed pererahvast ninapidi ei veaks.

Kolu kõrtsis esineb kandlemängija Heino Jäger.

Volbriööl saab sõita peamiselt importluuaga>>

Kududa saab Eesti Vabariigi 100. juubeliks valmivat 100-meetrist vaipa.

Eesti Vabaõhumuuseumil on rõõm võõrustada sellel toredal päeval ka Eesti Vabariigi presidenti Kersti Kaljulaidi, kes tuleb end samuti ajalukku kuduma. President tuleb kuduma kell 11.00, teatas Eesti Vabaõhumuuseum.

Tagid:
Mardipäev, Halloween, Vabaõhumuuseum, Kaljulaid, Rocca-al-Mare, Eesti, Tallinn

Peamised teemad