12:07 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile

Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
3430

Esinduspuud valiti nagu alati kaua ja hoolikalt

TALLINN, 9. november — Sputnik. Tallinna esinduslikem jõulupuu püstitati Raekoja platsile.

Tänavuse jõulukuuse leidis Kesklinna valitsus Vääna-Jõesuust, kus see kasvas perekond Saarele kuuluval kinnistul. Puu on umbes poolsada aastat vana ja vääriline kaunistama jõuluaegse Tallinna ajaloolist keskust.

Esinduspuud valiti nagu alati kaua ja hoolikalt. Raekoja platsi jõulukuuse suhtes valitsevad suured ootused: jõulupuu peab olema kohev, tihe ja piisavalt kõrge, ühesõnaga — see peab olema igati esinduslik ja ajaloolise koha vääriline.

Riigimetsast toodi 11 500 jõulukuuske
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kesklinna valitsuse üleskutset järgides laekus tänavu 14 kuusepakkumist, kuid nende seast paraku sobivat jõulupuud ei leitud — kas oli puu liiga hõre või selle võra ebaühtlaselt arenenud.

Nii tuli pöörduda tagasi eelmisel aastal pakutud kuuskede juurde, mille hulgas oli mitu nõudmistele vastavat puud.

Lisaks kuuse enda väljanägemisele on oluline seegi, et kasvukoht oleks ligipääsetav ega jääks Tallinnast liiga kaugele. Vääna-Jõesuust pakutud kuusk vastab neile tingimustele.

Tuled Raekoja platsi jõulupuul süttivad 17. novembril koos jõuluturu avamisega.

Tagid:
jõulupuu, jõulukuusk, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  5
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  35