04:39 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Kultuur
lühendatud link
4210

Tallinnasse kogunevad 27 novembril kahepäevasele rahvusvahelisele visioonikonverentsile audiovisuaal- ja filmivaldkonna esindajad, eksperdid, poliitikakujundajad ning visionäärid

TALLINN, 27. november — Sputnik. Nad kogunevad, et arutada tänapäeva Euroopa meedia- ja filmitööstuse sõlmküsimusi. Eesti Euroopa Liidu eesistumise konverentsi avab kultuuriminister Indrek Saar.

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel Tallinnas Kinos Kosmos IMAX toimuva konverentsi eesmärk on hinnata tehnoloogiliste muudatuste mõju audiovisuaalmaastiku arengule laiemalt, teatab Kultuuriministeerium.

Peetakse aru selle üle, kuhu Euroopa audiovisuaalturg liigub pikemas perspektiivis, millises suunas peaks püüdlema ning kuidas uued ärimudelid ning suurandmete analüüsimine mõjutavad tööstusharu ja kultuuri laiemalt.

Konverentsil keskendutakse ka uutele tehnoloogiatele nagu virtuaalne ning augmenteeritud ehk rikastatud reaalsus, mis piisava kasutuselevõtu korral võivad terve valdkondliku turu toimimist mõjutada juba lähiajal.

Nii nagu muutis Skype telekomi-, Uber takso- ja Spotify muusikaturgu, on oodata, et sarnased suured raputused tabavad peagi ka audiovisuaalsektorit, selgitas Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik ja konverentsi üks eestvedaja Mati Kaalep.

"Praeguseks on selge, et vanaviisi edasi ei saa. Seda kinnitab ilmekalt piraatluse erakordne lihtsus, mis muudab omakorda kogu audiovisuaalsektori toimimist. Kui film ühes riigis piisavalt kiiresti välja ei tule, siis leiavad tarbijad internetist võimaluse see ikkagi illegaalselt varem kätte saada ning autoriõiguse efektiivne jõustamine laiemalt on äärmiselt keeruline," ütles Kaalep.

Ta lisas, et audiovisuaalse sisu vahendamine on vaid üks suurematest muutustest, pöörded võivad tulla ka sisu tarbimises ning inimeste huvide kohta andmete kogumises.

"See kõik võib mõjuda tarbijatele nende õigusi riivavalt. Kas see on Euroopa kultuuriruumis vastuvõetav ning kas see mõjutab tulevikus ka tarbijakäitumist või sisu, kõigile neile küsimustele püütakse konverentsi diskussioonides vastuseid leida," selgitas Kaalep.

Konverentsil osaleb hulk nimekaid kõnelejaid: avapäeval teeb ettekande Euroopa meediahiiu Sky Group tegevjuht Jeremy Darroch, lisaks kõnelevad USA tehnikaülikooli MIT digitehnoloogiate uuringu keskuse Media Labi üks juhtidest Barak Berkowitz, art-house filmide digitaalse laenutamisega tegeleva ettevõtte MUBI juht ja asutaja Efe Cakarel ning mitmed teised.

Kultuuriministri ja EKRE esimehe vahel puhkes sõnasõda >>

Diskussioonipaneelides astuvad üles ka Google"i, Netflixi, Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU), Soome rahvusringhäälingu (YLE), Euroopa Filmifondide ühenduse (EFADS) ning Euroopa Komisjoni esindajad. Konverentsi võtab kokku mainekas filmiprodutsent Lord David Puttnam.

Vaata lisaks kõnelejate kohta konverentsi kodulehelt siit. Konverentsi veebiülekannet saab jälgida Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kodulehelt siit.

Eesti Euroopa Liidu eesistumise konverents "PICTURED FUTURES: CONNECTING CONTENT, TECH & POLICY IN AUDIOVISUAL EUROPE" toimub 27.–28. novembril Tallinnas, Kinos Kosmos IMAX Kultuuriministeeriumi eestvedamisel koostöös Pimedate Ööde Filmifestivali ja Eesti Filmi Instituudiga ning Euroopa Komisjoni ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toel.

Tagid:
visioonikonverents, film, filmitööstus, meedia, rahvusvaheline, kultuur, Kosmos IMAX, Kultuuriministeerium, Indrek Saar, Eesti, Tallinn

Peamised teemad