02:10 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Kultuur
lühendatud link
4020

Iga tema laul kujutab endast helgelt positiivset meloodiat, ütleb Peterburi televisiooni ja raadio lastekoori direktor ning peakoormeister Igor Gribkov

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. 26. detsembril suri oma 93. eluaastal pärast läbitud operatsiooni Vene Föderatsiooni rahvakunstnik, helilooja Vladimir Šainski, kes on tuntud kui paljude lauluviiside ja lastele loodud multifilmide muusika autor.

Suri ülemaailmselt tuntud ooperilaulja Dmitri Hvorostovski >>

Teadaannet oma isa surmast kinnitas tema poeg Vjatšeslav. "Jah, kahjuks on see tõsi. Esiteks kõrge iga – 92 aastat. Teiseks avaldas oma mõju läbitehtud operatsioon. Seegi nõrgestas ka üksjagu tervist," ütles ta.

Igor Gribkov nentis raadiole Sputnik, et peale Šainski ei ole enam keegi lastemuusikat kirjutanud — Šainski oli lastemuusika klassik suure algustähega.

"Võta ükskõik milline tema laul – see on helge, positiivne muusika," lisas ta. Tema hinnangul on see tohutu kaotus, Šainski surma asetas ta ühte ritta niisuguste legendaarsete nõukogude heliloojate nagu Solovjov-Sedoi ja Dunajevski lahkumisega.

Gribkov leiab, et kogu Šainski lauludele omase kerguse juures ei ole samavõrd andekalt võimalik laule kirjutada.

Suri kirjanik ja humorist Mihhail Zadornov >>

Šainski oli tuntud paljude tuntud lastelaulude ja mängu- ning animafilmide, kaasa arvatud kuulsate Potsataja ja Krokodill Gena multifilmide muusika autorina. Šainski kirjutatud laulud kuulusid Leonid Utjossovi, Eddie Rosneri, Rašid Beibutovi, Ružena Sikora, Helena Velikanova, Vladimir Trošini orkestrite repertuaari.

 

Tagid:
surmapäev, helilooja, muusika, kultuur, NSV Liit, Vladimir Šainski, Venemaa

Peamised teemad