12:40 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Kultuur
lühendatud link
25 0 0

Laupäeval, 13. jaanuaril kell 19 esinevad Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis Marten Altrov (klarnet) ja Johan Randvere (klaver)

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Eesti Interpreetide Liidu poolt korraldatud kontserdi kavas on valik Eesti heliloojate teoseid klarnetile ja klaverile, piletid müügil Piletilevis ja kohapeal, edastab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Marten Altrov alustas klarnetimängu õpinguid Nõmme Muusikakoolis, õppis Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning lõpetas 2016. aasta kevadel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Hetkel õpib ta Sibeliuse Akadeemias. Ta on võitnud kolmel järjestikusel aastal (2006-2008) I preemia rahvusvahelisel konkursil "Noored Klarnetistid".

Vladimir Majakovski
© Sputnik / РИА Новости

Mustpeade majas kõlab India muusika >>

Aastal 2013 võitis ta Armeenias "Rennessaince" konkurss-festivalil I preemia. Samal aastal saavutas ta III koha telesaates "Klassikatähed. Kontsertreisid nii solisti, kammermuusiku, orkestrandi ja bändiliikmena on teda viinud Põhja-Norrast Lõuna-Aafrika Vabariigini ning Hiinast Prantsusmaani.

Ta on võtnud osa ka mitmete orkestrite tööst nii Eestis kui välismaal: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester, Euroopa Liidu Puhkpilliorkester, Orkester Norden; ning soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Narva Linnaorkestri ees.

Lisaks mängib ta maailmamuusika bändis nimega Abraham's Cafe, kellega on välja antud kaks CD-d.

Johan Randvere on üks oma põlvkonna eredamaid muusikuid. Ta alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetas aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri, mille raames täiendas end Milaano G.Verdi nim. Conservatorios (2012-2015).

Haapsalus tuleb esimene Tšaikovski festival >>

Johan Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud erinevates koosseisudes maailmalavadel — New York'i Carnigie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia Suur saal, Kaunase Filharmoonia Suur saal ja Milaano Puccini nim. saal.

Ta on korduvalt esinenud solistina mitmete orkestrite ees — Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Maladzetsna, Vanemuise ja Pärnu Sümfooniaorkester, Valgevene Raadio Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jt.

Pärt on maailmas enim esitatud klassikalise muusika elusolev helilooja

Arvo Pärt tunnistati kuuendat aastat järjest maailmas enim esitatud elusolevaks klassikalise muusika heliloojaks, selgub andmebaasist Bachtrack, vahendas Sputnik Eesti aasta tagasi.

Bachtrack koostab ülevaadet selle kohta, kui palju klassikalise muusika heliloojate teoseid on maailmas esitatud. Samuti peab Bachtrack arvet kõige enam üles astunud dirigentide, orkestrite ja solistide kohta.

Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia >>

Vatikani apostlikus palees sügisel toimunud tseremoonial andis paavst Franciscus üle Ratzingeri preemiad. 2017. aastal pälvis kahe nimeka teoloogi kõrval autasu ka helilooja Arvo Pärt, vahendas Sputnik Eesti.

Ratzingeri preemiat on nimetatud Nobeli preemiaks teoloogia valdkonnas. Sellega tunnustatakse väljapaistvaid isikuid teadustöö eest teoloogias või sellega seotud teadustes, preemia võib pälvida ka vaimuliku sisuga kunstiloomingu eest.

Tagid:
klarnet, klaver, helilooja, muusika, kultuur, Mustpeade maja, Johan Randvere, Marten Altrov, Eesti, Tallinn

Peamised teemad