09:54 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Kultuur
lühendatud link
42 0 0

Seoses paavst Franciscuse Eesti visiidiga septembris küsib katolik kirik pühakodade programmist raha, et teha erinevaid välis- ja sisetöid Peeter-Pauli katedraalis Tallinnas, mida paavst kindlasti külastab

TALLINN, 14. jaanuar — Sputnik. Pühakodade programmi 2018. aasta rahastamisotsused tehakse 17. jaanuaril.

"Paavst Franciscus külastab kindlasti ka Peeter-Pauli katedraali Tallinnas ning lisaks Pühale Isale külastab katedraali nii selle riigivisiidi päeval kui ka sellele eelnevatel ja järgnevatel päevadel väga suur hulk palverändureid nii Eestist kui teistest riikidest," kirjutas Rooma-Katoliku piiskop Philippe Jourdan muinsuskaitseametile saadetud kirjas, edastab ERR.

Jourdani sõnul on Peeter-Pauli Kogudus Tallinnas viimastel aastatel läbi viidud ulatuslikud restaureerimistööd katedraali juures. Need tööd on tehtud rahvusvaheliste katoliiklike fondide toel ja koguduse omavahendite kasutades.

Rooma paavst võib külastada Eestit>>

Piiskop kirjutab, et katolik kirik on pühakodade programmist saanud toetust esimesel perioodil (2003-2013) väljaspool Tallinna asuvate pühakodade restaureerimiseks. Jourdani sõnul tasuks katoliku kiriku puhul arvestada sellega, et kolmandik Eesti katoliiklastest on koondunud Tallinna Peeter-Pauli kiriku ümber.

Riiklik programm "Pühakodade säilitamine ja areng" kiideti valitsuse poolt heaks märtsis 2003. Programmi eesmärk on tagada pühakodade kui Eesti kultuuri- ja kunstiajaloolise pärandi olulise osa säilimine. Programmi eelarve maht kinnitatakse igal aastal riigieelarveseadusega. Viimastel aastatel on kogu programmi eelarve maht aastas olnud 722 000 eurot.

Tallinna kirikud>>

Nagu Sputnik Eesti teatas novembris tuli info paavsti visiidist Roomast, kus Püha Tooli nuntsius Balti riikides Pedro Lopez Quintana kohtus paavstiga ja sai teada, et paavst valmistub Eestisse tulekuks.

"See on unistus, mis meil on olnud juba mitu aastat," kinnitas isa Philippe Jourdan novembril.

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

Samal teemal

Paavst sarjas Suure reede palvusel Euroopa ükskõiksust migrantide osas
Paavst mõistis armeenlaste genotsiidi hukka
Paavst saadab Ukrainale kuus miljonit eurot
Rooma paavstil on häbi
USA president kohtus Rooma paavstiga
Paavst Franciscus helistas kosmosejaama
Paavst kutsus mitte eirama migrantide saatust
Tagid:
Peeter-Pauli katedraal, katolik kirik, Philippe Jourdan, piiskop, Franciscus, paavst, Tallinn

Peamised teemad