05:46 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Kultuur
lühendatud link
1510

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas esmaspäeval, 15. jaanuaril välja konkursi Kultuurisõber 2017

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes, teatab Kultuuriministeerium.

Kultuuritöötaja palga alammäär tõuseb 1150 euroni >>

Minister Indrek Saare sõnul kinnitavad viimaste aastate Kultuurisõbra konkursid, et koostöö ettevõtete ja kultuurikorraldajate vahel on tihe ning kasu mõlemapoolne.

Eesti Rahva Muuseum
© REUTERS / INTS KALNINS

"Aasta jooksul on korduvalt küsitud, kuhu ja kelleni peaks riigi toetus kultuuriväljal jõudma. Seda enam on hea meel selliste sotsiaalselt mõtlevate ettevõtjale ja metseenide üle, kes leiavad, et kultuur on meie kõigi ühine põld, mida harida. Riik tunnustab, toetab ja vahendab nende heade koostöösuhete loomist kõigiti," lisas minister.

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid, kuid uuendusena saab iga kultuurikorraldaja tunnustusele teha ühe ettepaneku. Tunnustuse kandidaat ei saa olla Kultuuriministeerium ja tema valitsemisala asutused, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid. Loe konkursi tingimuste kohta lisaks siit.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Välja võib pakkuda ka varasematel aastatel esitatud organisatsioone ja isikuid. Kandidaatide esitamine on avatud 4. veebruarini 2018.

Algab Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 >>

Kandidaatide hulgast valitakse välja kultuurisõbrad ning kolm peapreemiat ehk Aasta kultuurisõpra. Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab konkursi laureaadid välja traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial 7. märtsil 2018 Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäel.

Mustpeade majas kõlavad Eesti heliloojate teosed klarnetile ja klaverile, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Вяткин

Kultuuriministeerium on tunnustanud kultuurisõbralikke ettevõtteid ja ettevõtjaid alates 2012. aastast. Mullu pälvisid Aasta kultuurisõbra tiitli AS DNB Pank ja Nordea Bank AB, ajaleht Postimees ning Aare Kaarma. Varasemate aastate kultuurisõbrad leiate siit.

Fotol on Aasta kultuurisõpradele antav traditsiooniline auhind "Undefined Useful Object", mille autor on Kärt Ojavee.

Aasta parima keeleteo kandidaate saab veel esitada

Haridus- ja Teadusministeerium on kuulutanud välja konkursi 2017. aasta parima keeleteo selgitamiseks, kandidaate saab esitada kuni 21. jaanuarini, vahendas Sputnik Eesti.

Aasta parima keeleteo kandidaate saab veel esitada >>

Aasta keeleteo konkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.

President ootab noori Eestile kirjutama

President Kersti Kaljulaid kutsub kõiki 10.–12. klassi noori Eesti 100. sünnipäeva puhul kaasa mõtlema ja Eestile sünnipäevakõnet kirjutama. Parima kõne saab võitja ette kanda riiklike teenemärkide jagamisel veebruaris, vahendas Sputnik Eesti presidendi kantselei teadet.

Saada oma foto maailma kõige pikemale sünnipäevakutsele >>

Ministeerium jagab spordivaldkonnale 3,8 miljonit eurot toetusi, illustratiivne foto
© Sputnik / Руслан Кривобок

Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles rääkima nendega, kes täidavad täna leheveerge ja kõnepulte: "Ainult meie mõtetest ma teie tulevikku, kallid Eesti noored, otsida ei tahaks. Ma tean vaid seda, et te tahate olla õnnelikud. Aga kuidas te seda teha kavatsete? Palun rääkige meiega, kes me täna otsustame! Palun pange oma mõtted kirja. Nüüd ja praegu. Kirjutage Eestile!"

Algab Euroopa kultuuripärandiaasta

2018. aastal pööravad kõik Euroopa riigid oma tähelepanu kultuuripärandile — algab Euroopa kultuuripärandiaasta. Saabunud aastal on kogu Euroopas erilise tähelepanu alla võetud just noored — et meil jätkuks pärandi edasikandjaid ning et nad teadvustaksid kultuuripärandi rikkust. Pärand saab olla ka kaasaegne, trendikas, inspireeriv, rikkalik, meid eriliseks muutev ja kaasahaarav. Meie võimalus on seda tõestada ja noori kaasata, vahendas Sputnik Eesti viitega Kultuuriministeeriumile.

Tagid:
toetus, tegu, raha, konkurss, kultuur, Kultuurisõber 2017, Kultuuriministeerium, Indrek Saar, Eesti

Peamised teemad