17:12 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Kultuur
lühendatud link
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
44 0 0

NTV peaprodutsent Timur Weinstein on rahul, et lauluvõistlus "Oled super!" on tuntuks saanud, valikusõel on rangem ja võistlejad andekamad

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik, Аleksei Stefanov. Järgemisi teine rahvusvaheline lauluvõistlus "Oled super!", kus osalevad vanemliku hooleta jäänud lapsed, ja mille püsipartneriks on rahvusvaheline infoagentuur ning raadio Sputnik, stardib 10. veebruaril kell 20.00 NTV-s.

Mitme kuu jooksul asub 83 keerulise saatusega osavõtjat 13 riigist – Venemaalt, lähivälismaalt, Balti riikidest ning nüüd ka Saksamaalt ja Süüriast võistlustulle kõige andekama noore laulja tiitli eest.

Muudatused on puudutanud ka võistluse žüriid – helilooja ja produtsendi Viktor Drobõšiga, kes istus kohtunikutoolis ka esimesel konkursil, on liitunud helilooja Igor Krutoi, 2016. aasta Eurovisiooni vaatajahääletuse võitja Sergei Lazarev ja populaarne lauljatar Julianna Karaulova. Saatejuhiks jäi Vadim Takmenjov.

"Oled super!" teisel hooajal laulab tütarlaps Ida-Virumaalt>>

Konkursile saabusid tugevad osavõtjad

"See on väga tähtis, et konkursist võtavad osa lähivälismaa ja Baltikumi esindajad, sest meie kultuurisidemed ei ole kuhugi kadunud, kuhugi pole kadunud ka vene keel meie suhtluskeelena. Mul oli väga hea meel kuulda, et mullusel lauluvõistlusel Armeeniat esindanud Sabina Manveljan, kes veel aasta tagasi rääkis vene keelt kehvasti, on saanud raadio Sputnik Armeenia saatejuhiks, ja kui puhtalt ta nüüd seda keelt kõneleb, hea lauseehitusega, nii nagu elukutseline saatejuht. Ja see on samuti oluline, kuivõrd Moskvasse saabuvad lapsed hakkavad rääkima rahvusvahelise suhtluse keeles. Keeles, mille sees me kõik oleme üles kasvanud, mille najal on rajatud väga palju meie kultuurisidemeid. Ent selle tõttu, et keel kippus kaduma, kippusid kaduma ka meie sidemed," ütles agentuurile Sputnik konkursi ristiisa, NTV peaprodutsent Timur Weinstein.

"Oled super!" teine hooaeg stardib 10. veebruaril>>

Tema sõnul on teistkordsele lauluvõistlusele "Oled super!" tulnud veelgi andekamad lapsed. Valikuvooru oli lihtsam läbi viia, kuna need lapsed olid näinud esimest võistlust, olid ette valmistunud, teadsid, millised laulud kõlavad kõige paremini. Ja kuigi projekti korraldajatel, žürii liikmetel võib olla poolehoidu teatud riikide suhtes, siis osavõtjate puhul see küll kuidagi ei kajastu.

Hääletada südamega

Esimese "Oled super!" lauluvõistluse ajal tuli žürii liige Julianna Karaulova võtteplatsile, esines ning elas lastele kaasa, kuid tunnistas Sputniku korrespondendile, et tiheda töögraafiku tõttu ta kõiki saateid ei vaadanud. Nüüd vaatab ta tähelepanelikult iga osavõtjat.

Мультимедийная пресс-конференция, посвященная старту второго сезона международного вокального конкурса Ты супер!
© Sputnik
Timur Weinstein, Vadim Takmenjov, Igor Krutoi, Julianna Karaulova, Viktor Drobõš.

"Esimesel hooajal arvasin ma, et kuivõrd lapsed on erilised, tehakse neile teatud hinnaalandusi, žürii suhtub kõigesse leebelt, eeldasin koguni, et kõik see jääb kunstilise isetegevuse tasemele, ja olin meeldivalt üllatunud, kui avastasin, et paljud lapsed laulavad tõepoolest meisterlikult, olles väga andekad. Seekord tuleb konkurss veelgi vägevam, kuna peaprodutsent ise on seda kinnitanud, ja usun, et meil pole sugugi kerge kõige tugevamat välja valida," lausus Julianna Karaulova.

Lauljatar märkis, et tal on "väga meeldiv saada osaliseks muusikalises pidupäevas, sotsiaalses projektis, mis muudab inimeste elu, tervet põlvkonda, osaks globaalsest projektist, mis läheb ajalukku."

"Ma püüan olla piisavalt objektiivne ja hääletada südamega," kinnitas Karaulova.

Laste lauluvõistlus, mis on muutnud täiskasvanuid

"Täpselt aasta tagasi suhtusin ma ettepanekusse žüriisse tulla küllaltki ettevaatlikult: lauluvõistlus, eks siis vaatame. Aga see projekt on meid, paljunäinud täiskasvanuid muutnud, me muutusime teistsugusteks. Loodan, et paremaiks. Me hakkasime hindama hoopis teisi asju. Ma hakkasin isegi oma lastesse, nende kasvatamisse teistmoodi suhtuma. See projekt on mullegi palju õpetanud. Seetõttu valmistun teise konkursi ootuses emotsioonideks, mida ma pean tagasi hoidma, poisid ju ometi ei nuta. Kuid sinnakanti see olukord kisub, sest me hakkame nende eludele, nende lugudele kaasa tundma. Ning võib-olla polegi vaja end tagasi hoida," tunnistas Sputniku korrespondendile Viktor Drobõš.

Igor Krutoi oli reserveeritum.

"Loodan, et saab olema huvitav ja et minu osaluse pärast žüriis telesaate reiting ei lange," muigas ta.

Muuseas, nagu nentis Timur Weinstein, sai see lauluvõistlus teoks suuresti just tänu Igor Krutoile, kes on seda toetanud idee sünnist peale kuni laste konkreetse abistamiseni.

Заместитель главного редактора МИА Россия сегодня Андрей Благодыренко
© Sputnik
Meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Andrei Blagodõrenko.

"Sellise telešõu ülesanne on muuta sellest osavõtjate elu. Konkursi kahe etapi – lauluvõistluse ja tantsuvõistluse – tulemusi mõneti kokku võttes võib juba öelda, et see ülesanne on täidetud. Laste elu on muutunud ning mingis mõttes on muutunud ka meie agentuuri Sputnik elu," märkis meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Andrei Blagodõrenko.

© Sputnik
Konkursi "Oled super!2 pressi-konverents.
Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Tagid:
Oled super, Sputnik, NTV, Sergei Lazarev, Timur Weinstein, Viktor Drobõš, Igor Krutoi, Venemaa

Peamised teemad