11:02 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Kultuur
lühendatud link
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
4810

Rahvusvahelisest lauluvõistlusest "Oled super!" osavõtja Eestist ei armasta üksnes laulda, vaid ka pirukaid ja torte küpsetada ning teeb seda üheaegselt

TALLINN, 10. veebruar — Sputnik, Аleksei Stefanov. Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadio Sputnik korraldatud teisele rahvusvahelisele lauluvõistlusele "Oled super!" saabus Eestist osalema 15-aastane Aleksandra Tarnjonok.

Konkursil "Oled super!" Eestit esindav osaleja lendas Moskvasse >>

"Niipalju kui ennast mäletan, olen alati laulnud," ütleb tütarlaps. Ja lisab, et see muidugi on olnud lihtsalt lustiks, kuid professionaalsemal tasemel hakkas ta laulmisega tegelema tänu oma eestkostjale, keda ta juba ammu emaks nimetab.

Talendishow "Oled super!" >>

Aleksandra sündis Narvas, kuid joodikust vanematelt võeti vanemlikud õigused, tüdruk sattus Narva varjupaika, kust ta kuus aastat tagasi võttis oma hoole alla Kohtlja-Järvel elav perekond.

"Nii ma siis kuulungi perekonda, käin ja laulan kogu aeg. Ja ema küsib: kas sa ei tahaks minna laulmist õppima? Mul löövad silmad särama ja vastan pikemalt mõtlemata: "Jaa, väga tahan!" Seepeale astusin vokaalstuudiosse ja laulan juba professionaalselt," lausub Aleksandra.

Aleksandra Tarnjonok on osalenud kõige erinevamatel konkurssidel. Viimatisel lauluvõistlusel "Advent" Tallinnas, esinedes viieliikmelise tüdrukutebändiga, pälvis ta esimese koha. Ning kõige kaugemaks reisisihiks välismaisele lauluvõistlusele on tema jaoks olnud Turu linn Soomes. Ja ta ei suuda uskuda, et nüüd jõudis ta lausa Moskvasse.

Telešõu "Oled super!" osalise Igor Leskovi esimene videoklipp >>

Aleksandra laulab akadeemilises laadis, kuulata aga armastab kõige erinevamaid esitajaid – "peaasi, et laul oleks kaasakiskuv, kiireloomuline, sest ma olen energiline laps." Vene lauljatest meeldivad talle Elka, Njuša, Egor Kreed.

Samas täpsustab ta kohe, et Kreed meeldib talle nimelt lauljana, mitte noormehena. Oma noormeest tal veel ei ole, kuid ta on armunud noorukisse, kellega pole isiklikult veel kordagi kohtunud, kuna too elab Kroonlinnas, kuid mõlemad unistavad sellest.

Ja veel soovib ta saada lauljannaks ning raadio saatejuhiks, kuigi antud hetkel õpib ametikooli esimesel kursusel kondiitriks.

"Oled super!" finaal võitis TEFI eripreemia >>

"Mulle meeldib juba varasest lapsepõlvest peale pirukaid ja torte küpsetada. Istume õhtul koos emaga ja mina ütlen: "Kuule, küpsetame õige pirukaid!" Ning me tõuseme püsti ja läheme kööki. Ma võin üheaegselt küpsetada ja laulda," muigab konkursist osavõtja.

Hetkel on Aleksandra põhiliseks unistuseks pääseda teise vooru ning kui veab, jõuda lõppvooruni.

Rahvusvaheline vokaalkonkurss "Oled super!" annab vanemliku hooleta jäänud andekatele lastele võimaluse ennast teostada ja sillutada teed suurele lavale.

Sputnik autasustas telešõu „Oled super!" osalisi >>

Konkursi teisel hooajal osaleb ühtekokku 83 last ja noorukit Venemaalt, Valgevenest, Moldovast, Eestist, Lätist, Kasahstanist, Usbekistanist, Tadžikistanist, Armeeniast, Lõuna-Osseetiast ja Saksamaalt.

"Oled super!" teine hooaeg stardib laupäeval, 10. veebruaril.

Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Tagid:
teine hooaeg, laulukonkurss, laulja, rahvusvaheline, Oled super, Aleksandra Tarnjonok, Kohtla-Järve, Eesti, Venemaa

Peamised teemad