19:39 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Kultuur
lühendatud link
4010

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub 4.-7. juulini 2019, kollektiivide registreerimine üritusele toimub 23. jaanuarist kuni 23. veebruarini

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. 2019. aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning tantsupidu toimub kahekümnendat korda. Kõik laulu- ja tantsupeol osaleda soovivad kollektiivid end peole registreerida.

XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään" >>

Registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris, mis asub internetis siin. Väliseesti ning väliskollektiivid saavad oma registreerimistaotlused esitada kodulehel.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte on "Minu arm". Need sõnad puudutavad kõiki meid isiklikult ning igaüks teab ise nende tähendust, seisab ürituse kodulehel.

Lydia Koidula sulest sai neist otsekui ajatu hümn isamaa-armastusele, mis on rahvast rasketel aegadel ühendanud oma maad hoidma ning aina uueks looma. Kõigi meie suhe isamaasse on eriline. Arm ja isamaa on niivõrd avarad ja mitmekihilised mõisted, et saavad sisu üksnes isikliku pühenduse ja pöördumise kaudu.

Tantsijad tegid ise peo >>

Jaanuarist toimusid taas lauljatele ja tantsijatele tuttavad üle-eestilised Terepäevad, kus juubelipeo tegijad ja korraldajad tutvustavad peol osalevatele kollektiivijuhtidele repertuaari, sõnumeid ning teekonda laulu ja tantsupeole. Esimene Terepäev toimus juba 23. jaanuaril Võrus ning viimane toimub 16. veebruaril Saaremaal.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal.

Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo 1. kontsert. Pühapäeval toimub laulupeo 2. kontsert.

XXVII laulu- ja XX tantsupeol "Minu arm" tähistame kaht suurt juubelit – 2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda.

XXVII laulupeo peadirigent on Peeter Perens, XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste ning rahvamuusikute pealik on Juhan Uppin.

XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään" >>

2017. aasta suvel toimus XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään", mis tõi Tallinnasse kokku ligi 37 000 peolist ja kümneid tuhandeid pealtvaatajaid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Enam kui 19 000 noort majutati peonädalal koolimajadesse üle Tallinna.

XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes oli noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla "juured".

Tagid:
registreerimine, XXVII laulu- ja XX tantsupidu, Kalevi staadion, Lauluväljak, Minu arm, Tallinn, Eesti

Peamised teemad