01:52 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Kultuur
lühendatud link
14910

Laupäeval, 17. veebruaril algusega kell 16 tähistatakse Hiina uut aastat traditsiooniliselt Vabaduse väljakul

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. Lisaks meeleolukale kontserdile Pekingi artistide poolt, on võimalus jälgida koera-aasta teemaliste jääskulptuuride valmimist, vaadata vabaõhunäitust ning külastada hiina toidu- ja käsitöötelke. Ürituse avavad Tallinna linnapea Taavi Aas ning Hiina Vabariigi suursaadik Eestis Qu Zhe, teatab linnavalitsus.

Tallinn tähistab Hiina uusaastat >>

Kollase maakoera aasta saabumise puhul tulevad Eestisse Pekingi Hiina orkestri muusikud hiina traditsiooniliste pillidega, tantsijad Pekingi kaasaegse tantsu trupist, võitluskunstide artistid, Hiina jääskulptorid ja kunstnikud, kes esitlevad Hiina ajaloolist puulõike ja emailitehnika kunsti.

Lisaks kaugetele külalistele saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti Wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tuleshow'd. Saab maitsta Hiina roogasid ja uudistada Hiina kaupu.

Teist aastat järjest valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid koeri.

Kontsert algab kell 16.00, kuid publik on oodatud platsile juba alates keskpäevast, et imetleda fotonäitust, skulptuure, hiina käsitööd ning maitsta aasiapäraseid hõrgutisi.

Tallinna linnavalitsuses kohtusid Pekingi ja Tallinna töögrupid juba möödunud aasta novembris, et arutada tuleval aastal plaaneeritavat Hiina uue aasta tähistamist Tallinnas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Mida toob uus aasta — šokeerivad ennustused Kopenhaagenist >>

"2018 tähistatakse Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva ja ka meie loodame anda oma panuse selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks", ütles Pekingi delegatsiooni juht hr Sun Bo.

Tallinna linnasekretär Toomas Sepp avaldas heameelt, et Peking toob seekord Tallinnasse nii laiaulatusliku programmi.

"Tore, et lisaks Hiina kultuuri tutvustamisele avaneb võimalus luua uusi kontakte nii noortespordi kui ettevõtluse valdkonnas. Kindlasti muudab see linnadevahelise koostöö mitmeplaanilisemaks", ütles Sepp.

Hiina kalendri kohaselt algab uus aasta teise kuuloomisega peale talvist pööripäeva ja langeb seega meie kalendri järgi tavaliselt jaanuari lõppu või veebruarisse. Kuukalendriga seotud tähtpäevade tähistamine on Hiinas olnud aastasadu rahvuslik traditsioon.

Saluudid, uusaastasuplused ja pidulikud vaatemängud — maailm tervitas aastat 2017>>

Punase tulekuke aasta algas 2017. aasta 28. veebruaril ja kestab 16. veebruarini 2018 ning algab koera-aasta.

Tagid:
uus aasta, ühiskond, koer, linnavalitsus, Taavi Aas, Vabaduse väljak, Hiina, Eesti, Tallinn

Peamised teemad