12:55 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Kultuur
lühendatud link
5710

Eesti moekunstnik Kristel Kuslapuu esitleb pühapäeval, 18. veebruaril Londoni moenädalal oma uut kudumite kollektsiooni "Hero".

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Värske loomingu esmaesitluse võimaluse Londonis tagas talle hiljuti võidetud kõrge tunnustus — maineka rahvusvahelise moevõistluse "Ones To Watch" võit, vahedab Pealinn.

Leedu moelooja: Leedus toimuvat on võimatu taluda >>

"Uus kollektsioon peegeldab meie ühiskonna loodud normide mõju ning küsib, miks on teatud käitumismaneerid normiks saanud ja heaks kiidetud samal ajal, kui teised maha laidetud," selgitab Kristel Kuslapuu.

"Miks me tunneme hirmu ja ohtu kõige teistsuguse suhtes, märkamata, et tegelikult erinevus rikastab," avab Kuslapuu loomingulist sõnumit. Samuti uurib uus kollektsioon, miks on meie ühiskonnas nii kinnistunud kindlad meeste- ja naisterõivad.

Kuslapuu loomingus põimuvad massiivsed vormid, julged mustrid ja provokatiivsed sõnumid. "Olen kampsunitel kasutanud fraase nagu "mentalbreakdance", "unsocial butterfly" ja "attention horse", sõnamängud, mis võivad väljendada inimese enese perspektiivist erinevaid tähendusi," selgitab disainer.

Bakuu kunstnik: Eestis ei ole piisavalt päikest >>

"Pean oma kampsuneid kantavaks kunstiks, seega on eelduseks, et kandjal oleks aimu ka kunsti olemusest ja vajadusest," ütleb Kuslapuu ning on tänulik toetajatele, kes võimaldavad tal oma kunsti sõnumit ja loomingulisi töid laiemalt maailmas näidata.

"Meil on siiras rõõm näha Eesti noore talendika disaineri tähelendu rahvusvahelisel areenil. See, et Eesti kunstnik on kohe peale ülikooli lõpetamist oodatud nii New Yorgi kui ka Londoni moelavadele, on suur tunnustus," sõnab Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektor Taivi Koitla.

Kuslapuu uue kollektsiooni valmimist ja Londonisse minekut toetab Viru Keskus, mis on järjepidevalt pannud õla alla erinevatele Eesti kunsti- ja kultuuriprojektidele.

"Ones To Watch" on mainekas ülemaailmne moekonkurss, mis tõstab esile noori lootustandvaid moeloojaid. Kokku oli võistlusel neli vooru, kus algselt osales sadu soovijaid üle maailma.

Vaid neli väljapaistvat uut disainerit valiti välja ja neil avanes seeläbi võimalus osaleda samanimelisel etendusel Londoni moenädalal. Auhind on juba praegu Kuslapuule kaasa toonud ülemaailmse meediatähelepanu.

Eelmisel aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala lõpetanud Kuslapuu on võitnud SuperNoova ja ERKI moeshow ning olnud nomineeritud nii Kuld- kui Hõbenõelale. Hiljuti saabus noor disainer New Yorgi moenädalalt, varasemalt on ta oma kollektsioone esitlenud ka Londoni, Kiievi ja Riia moenädalatel.

Noodid teel: pianist Tanel Joamets annab kontserte üle Venemaa >>

Kuslapuu loomingut on kajastanud mitmed rahvusvaheliselt tuntud väljaanded nagu Vogue Italia ja One Magazine.

Kollektsiooni "Hero" esmaesitlus toimub pühapäeval Euroopa juhtiva moeagentuuri Fashion Scout korraldatav etendusel "Ones To Watch" Freemasons Hallis, Londoni moenädala raames.

Esilinastub dokumentaalfilm Krasnaja Poljana eestlastest >>

Hiiglaslik kunstiteos Vabaduse väljakul

Möödunud nädalal kinnitati Vabaduse väljaku ääres asuva Tallinna Kunstihoone fassaadi külge ligi 150 ruutmeetri suurune kunstiteos, mis kutsub üles mõtlema eesti keele kui meie emakeele üle, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lise Harlevi "Mõtleme oma emakeeles ka siis, kui selles ei räägi" on loodud EV100 kunstiprogrammi suurnäituse "Riik ei ole kunstiteos" puhuks ning see jääb hoone fassaadi katma aprilli lõpuni.

12 meetri kõrgune ja 12 meetri laiune bänner katab Tallinna Kunstihoone fassaadi kogu keskmise osa. Bänneril on olemasolev fassaad tähistatud piirjoontega ning sellele on lisatud oranži-valgetriibulised aknakatted ja tekst "Mõtleme oma emakeeles ka siis, kui selles ei räägi".

Mehhiklaste kingitus Eestile

Mehhiklased teevad Eestile juubeli puhul veel teisegi kingituse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel. Eesti juubeli auks läinud suvel toimunud seinamaalingute festival Mextonia tõi Tallinna linnaruumi seninägematud kunstiteosed.

Nüüd kogunevad festivali kunstnikud ja korraldajad omakorda Mehhikos selleks, et 24. veebruaril tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva uute seinamaalingute ja teemafilmidega.

Mehhiklased teevad Eestile juubeli puhul veel teisegi kingituse >>

Nueve Arte Urbano asutaja ning Mextonia festivali looja Édgar Sánchez sõnul maalitakse Mehhikos, Querétaro linnas just Eesti sünnipäeval veel üks, ajalooline seinamaaling.

Tagid:
kudumikunst, moedisainer, looming, kunst, kultuur, Hero, Ones To Watch, Kristel Kuslapuu, London, Suurbritannia, Eesti

Peamised teemad