03:40 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Kultuur
lühendatud link
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
9320

Rahvusvahelisest lauluvõistlusest osavõtja Aleksandra Tarnjonok Eestist esines edukalt telekanali NTV ja teabeagentuuri Sputnik lauluvõistluse "Oled super!" esimeses valikuvoorus ja pääses lauluvõisluse teise vooru.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. 10. veebruaril algas telekanalis NTV rahvusvahelise konkursi "Oled super!" teine hooaeg — Eestit esindab sel konkursil 16-aastane neiu Ida-Virumaalt — Aleksandra Tarnjonok.

Konkursil "Oled super!" Eestit esindav osaleja lendas Moskvasse >>

Žürii koosseisu kuuluvad sel hooajal helilooja ja produtsent Viktor Drobõš, helilooja Igor Krutoi, populaarne laulja Sergei Lazarev ja tuntud lauljanna Julianna Karaulova. Laulusaate juhiks on, nagu eelmiselgi hooajal, Vadim Takmenjov.

Aleksandra Tarnjonok esitas konkursi esimeses valikvoorus IOWA laulu "Maršrutka" (marsruuttakso — toim.).

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti on kirjutanud, sündis Aleksandra Tarnjonok Narva linnas. Kuna tema vanematelt võeti ära vanemlikud õigused lapse kasvatamiseks, sattus Aleksandra varjupaika.

Sealt võeti ta Kohtla-Järvel elavate Tamara ja Aleksandr Semernja perekonda. Nad avastasid kohe kasutütre lauluande ja nüüd tegeleb Aleksandra juba ligi 7 aastat lauluõpingutega Ahtme klubis õpetaja Anastassia Pavlova käe all.

"Oled super!" teisel hooajal laulab tütarlaps Ida-Virumaalt >>

Oma osalemisest konkursil sai Aleksandra teada oma kasuemalt Tamaralt, kes taotluse esitas.

Konkursil Oled super! Eestit esindav osaleja lendas Moskvasse
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Telesaates osalejad on kokku tulnud Venemaa eri nurkadest, aga ka Aserbaidžaanist, Armeeniast, Valgevenest, Kasahstanist, Lõuna-Osseetiast, Tadžikistanist, Eestist ja teistest riikidest. Kõik nad on andekad lapsed, kes on erinevatel põhjustel jäänud vanemliku hoolduseta.

Projekti "Oled super!" teisel hooajal saavad vaatajad tuttavaks 82 lapsega 3 riigist vanuses 8 kuni 18 aastat.

Timur Weinstein: "Oled super!" on saatesari lastest ja lastele >>

Telekompanii NTV ning rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik korraldatud rahvusvaheline konkurss "Oled super!" hõlmab andekaid lapsi kogu maailmast ja kingib lastele võimaluse oma salaunistusi teostada.

Esimene hooaeg meeldis paljudele

Nagu portaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, hõlmas rahvusvahelise agentuuri ja raadio Sputnik ning telekanali NTV projekt esimesel hooajal 92 noort lauljat Venemaa, Abhaasia, Aserbaidžaani, Armeenia, Valgevene, Gruusia, Kasahstani, Kõrgõzstani, Moldova, Ukraina, Eesti ja Lõuna-Osseetia lastekodudest, kasuperedest ja internaatkoolidest.

Esimestest saadetest peale kujunes telešõu üheks kõige menukamaks talendisaateks Venemaa televisioonis.

Oled super! finaal võitis TEFI eripreemia
© Sputnik / Владимир Астапкович

Sputnik autasustas telešõu „Oled super!" osalisi>>

Teabeagentuuri Sputnik peatoimetaja asetäitja Andrei Blagodõrenko märkis, "said lapsed, kes projektis "Oled super!" osalesid, kogu agentuurile Sputnik omasteks. Paljudel meie töötajatel on nendega seniajani soojad, peaaegu perekondlikud suhted."

Lastel aitasid oma vokaalseid võimeid avada ja avastada konkursi kohtunikud: lauljatar Elka, ansambli Miraaž endine solist Margarita Suhhankina, produtsent Viktor Drobõš ja laulja Stass Pjehha. 

Konkursi finalistideks sai kümme inimest ning esikoha võitis Valerija Adleiba Abhaasiast.

Telešõu "Oled super!" osalise Igor Leskovi esimene videoklipp >>

Konkursil Eestit esindanud Igor Leskov läbis telešõu teise vooru, kuid poolfinaali jõuda tal ei õnnestunud. Suurejoonelisel galakontserdil Kremlis, millega päädis telešõu esimene hooaeg, laulis Leskov koos Anne Veskiga.

Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Tagid:
teine voor, laulukonkurss, lauluvõistlus, kultuur, Oled super, NTV, Sputnik, Aleksandra Tarnjonok, Eesti, Venemaa

Peamised teemad