09:11 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Kultuur
lühendatud link
6510

Eesti elanikud peavad Eesti konkurentsitult suurimaks staariks Anne Veskit ja seda nii eestlased kui venelased ning naised ja mehed, selgus Kantar Emori poolt 1044 inimese hulgas läbi viidud küsitlusest.

TALLINN, 31. märts — Sputnik. Veerand küsitlusele vastanutel leidis, et suurim staar on kindlasti Anne Veski. Ivo Linna sai vastavalt 15 protsendi poolehoiu ning Tanel Padarit ja Arvo Pärti pidasid suurimast suurimaks 12 protsenti, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Kantar Emor päris, keda tuntud Eesti inimestest saab pidada küsitletute arvates kõige suuremateks staarideks — pakkuda võis kuni kolm nime — ja tervelt veerand leidis spontaanselt vastates, et üks neist on kindlasti Anne Veski.

Ivo Linna sai vastavalt 15 protsendi poolehoiu ning Tanel Padarit ja Arvo Pärti pidasid suurimast suurimaks 12 protsenti. Esimese poliitikuna jõudis staaride püünele president Kersti Kaljulaid kaheksa protsendiga, kellele järgnes Edgar Savisaar ligi kuue protsendiga. Esikümnesse mahtusid veel Anu Saagim, Ita Ever, Kelly Sildaru ning ainsa lahkunud tähena Georg Ots.

Ratas: Georg Otsa 100. sünniaastapäev on sümboolse tähendusega >>

Anne Veski on tõeline superstaar ka vanuserühmade lõikes, vaid 15-34-aastased seavad Tanel Padari temast ette, ent siingi on Veski kindel teine. Veski on enamvähem sama ere täht nii eestlaste kui venelaste jaoks, ent sellal kui Edgar Savisaar puudub eestlaste esikümnest sootuks, kuulub muukeelsete Eesti elanike imetluse teine koht endiselt Savisaarele — 14,5 protsenti peab teda suurimaks staariks.

Üllataval kombel mäletavad ja hindavad muust rahvusest Eesti elanikud Georg Otsa eestlastest pareminigi, nii jõudis Ots 9,4 protsendiga just nende eelistustes kolmandale kohale.

Veski ise ütles küsitluse tulemusi kommenteerides, et loomulikult rõõmustab asjaolu, et teda peetakse Eesti suurimaks staariks. "Olen ka 40 aastat laulnud ja selle nimel töötanud ja eks me oleme teinud koos oma tiimiga kõike rõõmuga. Oleme igal aastal midagi uut välja mõelnud ja tahan oma fänne ka tänavu üllatada," lausus diiva.

Veski soovitas jälgida peagi reklaame, millest saab aimu, kuidas ta kavatseb lavajuubelit tähistada.

Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia >>

Veski sõnul on Eesti rahvusvaheliselt tuntuim esindaja muusika vallas helilooja Arvo Pärt, iseasi, kas teda on üldse paslik staariks nimetada. "Tähesära käib tavaliselt kaasas pigem poplauljatega," arutles Veski.

Üllataval kombel ei jõudnud küsitluses üheski kategoorias esikümnesse Jaak Joala, kelle tuntust iseäranis Venemaal on korduvalt võrreldud Veski omaga.

Veski kinnitusel võib selle põhjuseks olla asjaolu, et Joala elas oma elu viimastel aastakümnetel avalikkusest üsna tagasitõmbunud elu ega laulnud enam. "Mina olen olnud tegevlaulja ilma pausideta 40 aastat," lisas Veski.

Pärt on maailmas enim esitatud klassikalise muusika elusolev helilooja >>

Arvo Pärt tunnistati kuuendat aastat järjest maailmas enim esitatud elusolevaks klassikalise muusika heliloojaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti 2017. aasta jaanuaris.

Igor Leskov, kes esindas Eestit rahvusvahelisel lauluvõistlusel „Oled super!", osales hooaja lõpetamisel suurejoonelisel galakontserdil Kremlis, kus ta laulis duetti Anne Veskiga. Vaata esinemise videot:

© НТВ
Anne Veski laulab Igor Leskoviga Kremlis duetti
Tagid:
staarid, küsitlus, laulja, uuring, kultuur, Kantar Emor, Anne Veski, Eesti

Peamised teemad