03:49 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Kultuur
lühendatud link
30 0 0

Laupäeval, 7. aprillil ajavahemikus kell 16.30–20.30 on autoliiklus Viru ringil piiratud, kuid trammid ja bussid sõidavad plaanipäraselt.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Festivali Tallinn Music Week (TMW) korraldajad soovitavad laupäeval kesklinnas liigelda jala, jalgrattaga või ühistranspordiga, seisab ürituse kodulehel. 

Alates 2009. aastast igal kevadel Tallinnas toimuv linnafestival Tallinn Music Week pühitseb erinevaid kunstivorme esitledes loovust, uudishimu, vabadust ja võrdõiguslikkust. Kümnes TMW toimub 2.-8. aprillini 2018.

Tšaikovski festival toob Haapsallu Peterburi muusikud >>

Üle 200 artisti meilt ja mujalt astub üles Tallinna parimates klubides, kontserdi- ja teatrisaalides. Esindatud on kõikvõimalikud muusikastiilid põrandaalustest tulevikunimedest tabelitähtedeni, folgist elektroonikani, džässist metalini. Muuhulgas sisaldab muusikafestival ka laiahaardelist klassikalise ja nüüdismuusika heliloojate ning interpreetide programmi.

"Tuleviku Tallinn ja peatänav"

Laupäeval kell 16 toimub avaliku vestlussarja TMW Jutud sarja raames TMW popup-baaris Disaini- ja arhitektuurigaleriis vestlus teemal "Tuleviku Tallinn ja peatänav". Avatud on arhitektuuribüroo Kavakava Tallinna Peatänava makettide näitus.

Käesoleval nädalal Tallinnas toimuva festivali Tallinn Music Week (TMW) üks läbivaid teemasid on inimkeskne linn, milles on ruumi loovusele, innovatsioonile ja mitmekesisele ettevõtlikkusele.

8. aprillini on Viru ringil nähtav kunstiinstallatsioon, mis suunab tähelepanu faktile, et järgneva paari aasta jooksul hakkab Tallinna kesklinn elama läbi peatänava ümberehitusest tulenevat transformatsiooni.

Noodid teel: pianist Tanel Joamets annab kontserte üle Venemaa >>

Peatänava visioonikonkursi mõlemad etapid, nii peatänava kui sellega külgneva piirkonna konkursid, toimusid 2016. aasta jooksul. Esimesed tulemused linnaruumis valmivad 2018. aastaks. 

Kopenhaageni, Malmö, New Yorki, Lubljana, Göteborgi, Strasbourgi jt maailma linnade näited kinnitavad, et linnaruum saab uue elu, kui aastakümneid autostatud magistraali asemele luua inimkeskne, turvaline ja kvaliteetne keskkond elava tänavakultuuri ja —äri arenguks.

Peterburi Anitškovi sild
© Sputnik / Алексей Даничев

Tallinna südalinn saab 2020. aastaks uue ilme, kui Pärnu maanteed ja Narva maanteed ühendavast Tallinna Peatänavast saab inimkeskne, turvaline ja põnev keskkond nii jalakäijatele, ratturitele kui ka ühistranspordi ja autoga liiklejaile. See muudab linna toimimismustrit nii linnakodanike kui peatänavaga külgnevate ettevõtete jaoks.

"Olles end mõtestanud linnafestivalina, tajume muutusi ja arengumustreid linnas üpris lähedalt. Festivalina ei ole meie eesmärk mitte vaid meelelahutus kord aastas, vaid tahe ja soov koos tiimi, partnerite ja ka festivalikülalistega linna arengus kaasa rääkida," kommenteeris festivali peakorraldaja Helen Sildna.

"Peatänava projekt on minu arvates julge ja tulevikkuvaatav samm sisukama ja inimkesksema linnaruumi suunas, usun, et üks sümboolsemaid ja nähtavamaid muutusi Tallinna linnaruumis järgneval aastakümnel. Sel põhjusel tahame linnafestivalina sellele tähelepanu osutada," lisas Sildna.

Kultuuripärandiaasta 2018 kutsub osalema aktsioonides >>

Aas: inimkesksem linnasüda annab uusi võimalusi

Tallinna linnapea Taavi Aas osutab, et Tallinna linnasüdame muutumine tähendab muutuvat mõtteviisi. "Mitte väga ammu kuulus Vabaduse väljak autodele, nüüd on see jalakäijate päralt ja see meeldib inimestele. Inimkesksem linnasüda annab uusi võimalusi ettevõtlusele ja kultuuriüritustele. Kohe 800-aastaseks saav Tallinn peab end samaaegselt uueks looma ja kaitsma väärtuslikku vana," sõnas Aas.

Viru Keskuse juhatuse liige Ants Vasar ütles: "Lähiaastatel on avanemas ainukordne ajaline aken, mil eeskätt südalinnas on korraga aset leidmas märkimisväärsed muutused ja arengud. On oluline neid läbi viies hinnata kõiki aspekte ja väärtustada kodanike, erinevate huvigruppide ning algatuste ja ettevõtete valmidust koostööks linnaga, et ühiselt sünniks inimkeskne, inimsõbralik ja väärikas piirkond."

Nädalavahetus on kultuuriürituste rohke

Pühapäeval, 8. aprillil selgub Obinitsas, kellest saab järgmine, 2019. aasta soome-ugri kultuuripealinn. Hõimupealinna tiitlile konkureerib seekord kolm soome-ugri asulat: permikomi küla Arhangelskoje, mari küla Šorunža ja ungari linn Zirc, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Vabaõhumuuseum kutsub lihavõtteid tähistama >>

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kahel järjestikusel pühapäeval lihavõtteid tähistama. 1. aprillil sai osa suurest munade otsimise mängust. 8. aprillil tutvustavad aga vana kalendri ülestõusmispühade kombestikku Eestis elavad vähemusrahvused.

Tagid:
ühiskond, liiklus, muusika, kultuur, Tallinn Music Week, Viru ring, kesklinn, Eesti, Tallinn

Peamised teemad