01:14 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Kultuur
lühendatud link
3110

Kultuurikatlas leiab pühapäeval, 8. aprillil aset Eesti Disainikeskuse korraldatav disainiturg, mis toob kokku disainerite paremiku Eestis, Lätist ja Leedust.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. Disainiturult leiab suure valiku tekstiili-, keraamika-, ehte-, aksessuaaride, laste- ja sisustusdisaini brände, teatasid korraldajad. Mitmed disainerid tutvustavad turul ka värskelt valminud uusi kevadkollektsioone, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Seekordne veganfestival kujunes läbi aegade suurimaks
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Disainiturg on aasta aastalt populaarsust võitnud ja turul osaleda soovijate arv aina kasvab. Sel aastal esitas oma osalussoovi 250 disainerit, kellest lõplikku valikusse pääses 110 disainerit. Valiku tegemine turule pürgivate brändide vahel on raske ja vastutusrikas protsess, kindlasti jääb häid tegijaid ka lihtsalt ruumipuudusel välja. Aga vähemalt võime kindlalt väita, et turul saab näha disainibrändide paremikku," rääkis turu projektijuht Kaire Rannik.

Kultuurikatla põnev ajalugu sai filmilindile>>

"Sel aastal saab oma lemmikuid avastada näiteks kodumaiste valgustite tootjate seast. Turul näeb ka keraamikat ja vaipu, tuntud headuses nahadisaini, tasemel ehtekunsti ning loomulikult on põnevaid uusi tulijaid ka rõivadisainis. Eesti disain on jõudsalt arenemas, seda näitab suur huvi ja aasta-aastalt tõusev brändide kvaliteet," lisas Rannik.

 

Tagid:
disainiturg, kultuurikatel, Tallinn

Peamised teemad