06:16 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Kultuur
lühendatud link
3810

Vene Kultuurikeskuse galeriis (Mere puiestee 5) avatakse sel pühapäeval, 15. aprillil kell 15.00 noorte kunstnike näitus "Kasvupunktid", mis jääb avatuks kuni 22. aprillini.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Näituse külastajad saavad teada, kuidas elavad noored Tallinna kunstnikud, mis neid innustab, millised takistused neid ees ootavad oma loomingulisel teel, vahendas Raepress.

Näitusel saab näha juba tuttavate kunstnike töid, nii on osalejate seas näiteks Eesti Kunstnike Liidu liige, graafik Pavel Semjonov kui ka meremaalija Sergei Lim. 

Moskvalastele näidatakse, kui kaunis on elu Eestis >>

Lisaks osalevad näitusel Eva Eller, Marika Kattai, Anna Mikitjuk, Jana Pokotilo, Natalja Leis, Denis Beljajev, Aleksandr Tsvetkov, Eva-Maria Mirzojeva, Natalia Tsarinnaja, Polina Ljaševa, Polina Slepova, Jekaterina Osadtšaja, Julia Gruba, Anetta Kevish, Aleksandra Jefimova, Irina Danilova, Art Studio Gallox ning loovarengu kool "Bjarte".

Kunstnik Rovšan Gulijev
© Sputnik / Вадим Анцупов

Festivali kavaga saab tutvuda Facebookis.

Kunstnik Sergei Lim, keda vahel nimetatkse eestimaiseks Aivazovskiks, rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti, miks ta ei istu tundide kaupa mererannal, kõneles oma meistriteostest ja suhtumisest kaasaegsesse kunsti.

Tema tööde seas on Savisaare ja Ilvese portreed >>

Kaasaegse vene linnakultuuri festivali ОПѢ FEST ("OPjat FEST") raames oli mullu kevadel Tallinnas avatud näitus "Linn ja tema kunstnikud", kus olid välja pandud ka Sergei Limi tööd. Ta töötab oma korteris, improviseeritud ateljees tavalise korrusmaja ülemisel korrusel, kuhu ta kutsuski Sputnik Eesti ajakirjaniku juttu ajama.

Tagid:
noored, festival, kunstnik, kunst, näitus, kultuur, 100Ѣ FEST, Vene Kultuurikeskus, Eesti, Tallinn

Peamised teemad